کانکس لند

مطالعه ساختارهای مدولار کانکس

بهمن ۲۳, ۱۳۹۷

مطالعه ساختارهای مدولار و سازه های ساخته شده از کانکس

زلزله های اخیر ویرانگر ۷٫۸ درجه در نپال در تاریخ ۲۴-۰۴-۲۰۱۵ بسیاری از خانه ها را نابود کرده و زندگی بسیاری را انجام داده اند. این تلفات زیاد به علت تکنیک های ضعیف ساخت و مصالح ساختمانی سنگین است. در کشورهای توسعه یافته مانند ژاپن، چین و غیره زمین لرزه ها بر زندگی و ساختمان ها تاثیر نمی گذارد. این به این دلیل است که آنها از تکنیک های پیش سازه ساختمان و ساختارهای قاب فولادی یا آلومینیومی به جای ساختارهای بتنی سنگین استفاده می کنند.
کانکس توسط قاب فولادی سبک به پانل های ساندویچ برای مصالح ساختمانی ساخته شده است، به عنوان یک ماژول استاندارد برای ترکیبی از اجزای سری فیزیکی، اتصال پیچ و مفهوم جدید فعالیت های اقتصادی حفاظت از محیط زیست در خانه پیش ساخته می باشد. اجزای کانکس به سایت منتقل شده و با استفاده از ساختار بلوک ساختمان ساخته می شوند. کار با تاخیر زمانی یا مواد گمشده به تعویق افتاده است و می تواند برای ۳۰ تا ۴۵ روز کاری تکمیل شود. مطالعات بیشتر نشان می دهد که همچنین می تواند کل هزینه پروژه را به میزان ۱۲ درصد کاهش دهد در مقایسه با خانه های سنتی است.
این مقاله شامل بررسی کانکس و ساختارهای پیش ساخته است. در یک نظرسنجی عمومی، بسیاری از مردم درباره نوع خانه هایی که ترجیح می دهند خواسته شد. یک پاسخ مشترک خانه های مقاوم و زلزله زده بود. این مقاله همچنین شامل تجزیه و تحلیل و تحقیق در مورد کیفیت، قدرت، محیط زیست دوستانه، هزینه و مقایسه بین ساختمان های سنتی و کانکس و خانه های  پیش ساخته است. هدف این مطالعه معرفی و ارائه دانش بیشتر در مورد خانه مدولار برای آموزش بازار و توجه به نگرانی هر بخش از جامعه، به خصوص مناطق افسرده جامعه برای یک پناهگاه زیبا، پایدار و مقرون به صرفه است.
اصطلاح “Prefab” به عنوان یک کوتاه برای کانکس و خانه های پیش ساخته استفاده می شود. Prefab یک اصطلاح گسترده است که شامل چندین نوع مختلف ساختمان است. از لحاظ فنی، هر خانه ای که دارای بخش هایی از ساختار ساخته شده در یک کارخانه و سپس در محل نصب شده است، می تواند تحت نام “prefab” نام گذاری شود. کانکس و خانه پیش ساخته توسط قاب فولادی سبک به پانل های ساندویچ برای مصالح ساختمانی ساخته شده است، به عنوان یک ماژول استاندارد برای ترکیبی از اجزای سری فیزیکی، اتصال پیچ و مفهوم جدید فعالیت های اقتصادی حفاظت از محیط زیست در کانکس و خانه پیش ساخته است. در این دنیای رقابتی، هیچ کشوری نمیخواهد عقب ماندگی و کمتر توسعه یابد. امروزه کشورهای توسعه یافته در حال پیشرفت در زمینه علوم و فن آوری هستند، به طوری که آنها احتمال زندگی در سیاره دیگری را دنبال می کنند. جهان خیلی پیشرفته شده است که حتی زمان لازم برای مراقبت از مسکن و کارهای ساختمانی را ندارند. اما بعضی از کشورها در این جهان نیز وجود دارند که حتی پناهگاه مردم خود را فراهم نمی کنند. مردم برخی از کشورها مانند نپال، هند، بنگلادش و غیره سقف ندارند تا خود را از گرما و سرما پنهان کنند. علاوه بر این، زلزله اخیر ۷٫۸ درجه در نپال بسیاری از خانه ها را نابود کرد. تحقیقات بسیاری از سازمان ها و تخصص نشان می دهد که اکثر ساختمان های تخریب شده به طور سنتی ساخته شده اند و مواد مورد استفاده آزمایش نشده یا تایید نشده اند.

همانطور که همه ما می دانیم، در ساخت ساختمان های متعارف و سنتی، طول می کشد زمان بسیار بیشتر و هزینه نیز بسیار بالا است. همچنین، زباله های بیشتر و محیط زیست آلوده خواهد شد؛ در حالی که ساختمان های سنتی ساختمانی نیز ایمن نیستند. اگر این مشکلات زیادی در پیروی روند متعارف وجود داشته باشد، چرا نباید به راحتی و بهترین راه برای کار ساختمانی نگاه کنیم؟ بله ما باید از تکنیک های جدید، از قبیل سازه های مدولار و فولادی ساخته شده از کانکس و خانه های  پیش ساخته استفاده کنیم. این روش ساخت سازه ها هزینه های ساختمانی، زمان و ضایعات را کاهش می دهد. اما کیفیت ساختمان، کارایی کار و زیبایی ساختمان ها را افزایش می دهد. هر دو مدولار و پانل ساخته شده زیر پای چترهای پیش ساخته قرار می گیرند. خانه مدولار نقطه اوج یک نوع سیستم ساختمان است. روند ساخت و ساز با تکنیک های خط تولید مونت کارخانه پیشرفته کار می کند. اجزای پیش ساخته به سایت منتقل شده و با استفاده از ساختار بلوک ساختمان ساخته می شوند.
نویسنده:

دسته‌ها
تقویم
جولای 2019
ش ی د س چ پ ج
« ژوئن    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
*