کانکس اداری سالنی

کانکس سالنی

بارزترین کانکس، کانکس سالنی میباشد که اکثر کار فرمایان و پیمانکاران شرکت های نفتی و ساختمانی از این نوع کانکس جهت تجهیز کارگاه های خود استفاده میکنند. حال دلیل آن بسیار مشهود است زیرا کانکس سالنی را هم میتوان به دلیل سالنی بودنش هم جهت خوابگاه کارگران استفاده کرد و هم جهت سالن کنفرانس و سیستم اداری استفاده گردد.

کانکس سالنی به علت مقرون به صرفه بودن از استقبال بیشتری جهت تجهیز کارگاه ها برخودار هستند،زیرا متریال مصرفی در کانکس سالنی گران قیمت نمی باشد. جهت نگهداری صحیح از کانکس سالنی باید چند اصول را در این خصوص رعایت کرد.۱٫ حد فاصل اسقرار کانکس های سالنی با جبهه کاری محل اجرای پررژه ۲٫ هنگام جابجای و لیفت از سیم و بند های بلند استفاده گردد لازم بذکر است: ابعاد کانکس های سالنی متغییر است و بر طبق قوانین حمل و جابجایی میبایست ساخته شود. ابعاد عرض کانس ها از ۲٫۴۰ تا ۳ متر متغیر بوده و قابل اجرا میباشد و ابعاد طول کانکس ها از۳ تا ۱۲ متر قابلیت اجرا است.
جنس کانکس های سالنی را میتوان یه چند دسته تقسیم کرد. کانکس سالنی را اکثراً بصورت ورق با اجرای اسکلت پروفیل با مقاطع (۴۰×۴۰) و (۴۰×۸۰) بر اساس متراژ کانکس و نمای داخلی PVC اجرا میکنند ولی گاهاً دیده شده که پیمانکاران جهت تجهیز کارگاهای خود در مناطق آب و هوایی گرم و سرد از کانکس سالنی پانلی استفاده میکنند که کانکس سالنی پانلی بلحاظ کاربری میتواند مشابه کانکس های دیگر باشد و تنها تفاوت آن نوع عایق و نحوه اجرا آن می باشد.

مشخصات فنی کانکس سالنی به چند تیپ تقسیم بندی میشود که به شرح ذیل میباشد :

۱-کانکس سالنی با نمای ورق که شامل:
شاسی سازه از تیر آهن  IPE نمره ۱۶ الی ۲۰ بسته به نوع و متراژ کانکس بصورت موازی تیر
اسکلت بدنه از پروفیل های ۴۰×۴۰ و۸۰×۴۰ و برای کف سازه از پروفیل های ۴۰×۴۰ در فواصل ۴۰ سانتی با ضخامت ۲ میل و اجرای ضد زنگ کامل اسکلت.
قلاب ( هوک بلت ) جهت بارگیری و جابجایی کانکس از پلیت های ۴۰×۱۰ به ضخامت ۱٫۵ میل با اجرای جوشهای سر بالا و کلاف مقاوم برای اتصال هوک به بدنه از پروفیل ۴۰×۴۰ میباشد.
نمای داخلی بدنه از دیوارپوش های درجه یک PVC طرح چوب می باشد.
نمای خارجی بدنه از ورق پیش رنگ کوره ای( الکترواستاتیک ) فرم دار به ضخامت ۵/. که با پرچهای فولادی به اسکلت سازه نصب میشوند.
پوشش خارجی سقف از ورق های گالوانیزه  به ضخامت ۵/. بصورت دو شیب.
استفاده از دستک و یا بادبند K با استفاده از پروفیلهای ۲۰×۴۰ به طول ۳۰ سانتیمتری جهت مقاوم سازی استراکچر سازه برابر نیروهای کششی.
پوشش داخلی کف از تخته های ۱۶ میل با اجرای کفپوش PVC
درب ورودی از نوع آلومینیومی به ابعاد ۱۹۰×۸۰  با یراق آلات درجه یک.
پنجره ها از جنس آلومینیومی به ابعاد ۱۰۰×۸۰ با یراق آلات درجه یک.
تاسیسات برقی و تلفن با استفاده از کابل نمره  ۲٫۵×۲ و ۲٫۵ ×۱ بصورت روکار داخل داکتهای PVC نمره ۲، کلیه کلید و پریز ها از نوع دلند،  جهت روشنائی خارجی کانکس ازچراغ تونلی لگراند فرانسه، جهت روشنائی داخلی از مهتابی۴۰×۲ و جهت سرمایـشوگرمـایش سـازه یک ورودی جدا با مینـیاتوری ۲۵ آمپـر باکابل نمره ۶ اجراءمیشود.
۲- کانکس سالنی پانلی شامل:
شاسی کف از تیرآهن IPE نمره ۱۴ الی ۱۸ بصورت موازی و تیرریزی کف با استفاده از پروفیل های نمره ۴۰×۴۰ سنگین در فواصل ۳۰ سانتی و ناوادانی نمره ۱۲ بصورت عرضی در شاسی.
اسکلت از پروفیل های سنگین و استاندارد ۴۰×۴۰ برای ستونها، ۸۰×۴۰ در بدنه سازه و چهار قلاب از ناودانی نمره ۱۰ ( هوک بلت )  جهت جابجای و حمل و نقل  سازه با جرثقیل.
استراکچر فلزی قابها، دیوارها و سقف از ورق آهنی خم شده به ضخامت ۲ میلیمتر با اجرای ضد زنگ کامل به رنگ طوسی بارنگ آمیزی کامل.
پوشش سقف و دیواره ها ازنوع ساندویچ پانل دورو ورق آلوزینگ به ضخامت ۵/. میلیمتر با عایق تزریقی با پلی یورتان به ضخامت ۴ سانتیمتر با دانسیته ۲±۴۰ کیلوگرم در متر مکعب می باشد.
پوشش داخلی کف ازتخته های چندلایی ضدآب مالزی ۱۸ میلیمتری فارلینپلکس یا کریندو درجه یک و کفپوش های درجه رونین یا ال جی با قرنیز پی وی سی.
دربهای بیرونی از نوع UPVC در ابعاد ۹۰× ۱۹۰ با یراق آلات درجه یک استاندارد و شیشه های ۴ میل دو جداره با تزریق گاز آرگون جهت اتلاف دما و عدم انتقال اصوات به داخل سازه.
پنجره ها در ابعاد ۸۰×۱۲۰ از جنس UPVC با یراق آلات در جه یک استاندار ایرانی با شیشه های ۴ میل دوجداره با تزریق گاز آرگون جهت اتلاف دما وعدم انتقال اصوات به داخل سازه.
تاسیسات برقی و تلفن با استفاده از کابل نمره  ۲٫۵×۲ و ۴ بصورت روکار داخل داکتهای PVC نمره ۲، کلیه کلید و پریز ها از نوع دلند، جهت روشنائی خارجی کانکس ازچراغ تونلی لگراند فرانسه، جهت روشنائی داخلی از مهتابی۴۰×۲ و جهت سرمایـش وگرمـایش سـازه یک ورودی جدا با مینـیاتوری ۲۵ آمپـر با کابل نمره ۶  اجراءمیشود.
۳- کانکس سالنی سایدینگ شامل :
شاسی سازه از تیرآهن  IPE  نمره ۱۴ الی ۱۸ بصورت موازی.
استراکچر( اسکلت ) بدنه از پروفیل های ۴۰×۴۰ و۸۰×۴۰ با ضخامت ۲ میل در فواصل ۶۰ سانتیمتری و تیر ریزی کف سازه در فواصل ۴۰ سانتیمتری با اجرای ضد زنگ کامل اسکلت.
قلابها جهت بارگیری کانکس از پلیتهای  ۴۰ ×۱۰ به ضخامت ۱٫۵ میلمتر میباشد.
نمای داخلی دیوارهای و سقف از PVC درجه یک طرح چوب شرکت کمپارس میباشند.
نمای خارجی سازه ازPVC سایدینگ طرح کانادایی و کامپوزیت فایبرگلاس با طرح های متنوع
پوشش خارجی سقف از ورق گالوانیزه طرح سفال پیش رنگ کوره ای ( الکترواستاتیک ) به ضخامت ۵/. بصورت دو طرح شیب، طرح کلبه می باشد.
اجرای بادبند K یا دستک از نوع پروفیل ۴۰×۴۰ به طول ۳۰ سانتیمتری جهت مقاوم سازی استراکچر سازه در برابر نیروهای کششی.
پوشش داخلی کف از تخته ی چند لایی ۱۸ میل ضد آب مالزی فارلینپلکس یا کریندو با اجرای کفپوش رونین یا LG با  قرنیز  PVC طرح چوب.
دربهای بیرونی از نوع UPVC در ابعاد ۹۰× ۱۹۰ با یراق آلات درجه یک استاندارد و شیشه های ۴ میل دو جداره  با تزریق گاز آرگون جهت اتلاف دما و عدم انتقال اصوات به داخل سازه.
پنجره ها در ابعاد ۸۰×۱۲۰ از جنس UPVC با یراق آلات در جه یک استاندار ایرانی با شیشه های ۴ میل دوجداره با تزریق گاز آرگون جهت اتلاف دما و عدم انتقال اصوات به داخل سازه.
تاسیسات برقی و تلفن با استفاده از کابل نمره ۲٫۵×۲ و ۲٫۵ ×۱ بصورت روکار داخل داکتهای PVC نمره ۲ ، کلیه کلید و پریز ها از نوع دلند، جهت روشنائی خارجی کانکس ازچراغ تونلی لگراند فرانسه، جهت روشنائی داخلی از مهتابی۴۰×۲ و جهت سرمایـش وگرمـایش سـازه یک ورودی جدا با مینـیاتوری ۲۵ آمپـر باکابل نمره ۴  اجراء میشود.
دسته‌ها
تقویم
جولای 2019
ش ی د س چ پ ج
« ژوئن    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
*