کانکس حمام

کانکس حمام

کانکس حمام محصولی دیگری که در کانکس و خانه های پیش ساخته کانکس لند ساخته می شود که جهت استفاده شخصی یا سازمان ها یا پروژه ها های نفتی یا ساختمانی یا جهت مناطق محروم یا زلزله زده بیشتر ارائه می گردد.

کانکس
حمام اصولاً با انواع متفاوتی ساخته و نوع متریال و مواد تشکیل دهنده کانکس حمام میتواند با یکدیگر فرق داشته باشد به طور مثال : کانکس حمامی که جهت مناطق گرم و سرد اصولاٌ ساخته می شود از جنس ساندویچ پانل است ولی در شرایط اقلیمی معمولی هماننده تهران از جنس ورق گالوانیزه نیز کفایت میکند. حال جهت انواع کانکس و نوع متریال آن ما آنها را دسته بندی کرده ایم که به سمع و بصرتان می رسانیم.
کانکس حمام همانطور که از نامش پیداست دارای یک کابین پیش ساخته است که جهت استفاده یک فرد قرار میگیرد، یعنی یک سازه کوچک برای استفاده یک نفره می باشد. کانکس حمام تک چشمه به دو حالت راهرو دار و بدون راهرو اجرا می گردد، که اگر کانکس حمام  دارای راهرو باشد ابعاد و متراژ آن بزرگتر شده و فضای رختکن در قسمت راهرو قرار می گیرد.می توان در قسمت راهرو یک روشویی با آینه نیز تعبیه نمود. کانکس حمام دارای شیرآلات استاندارد ایرانی درجه یک ، یک دوش حمام تلفنی ، آینه ، فن تهویه هوا  با مارک دلنده یا پارس خزر می باشد. کف کانکس حمام ازجنس فایبر گلاس یکپارچه با مشبندی پروفیل های ۲۰×۲۰ به همراه ملات ماسه و سیمان با اجرای سرامیک درجه یک استاندارد ایرانی بوده و در نوع بدون راهروی آن معمولا آبگرمکن و یا تاسیسات گرمایی در خارج از سازه و در محل دیگری نصب و فقط آب گرم به داخل سازه هدایت می شود. اما در نوع  کانکس حمام راهرو دار آن به شرط رعایت کردن اصول ایمنی می توان آبگرمکن را درون سازه نیز نصب نمود. تمامی لوکشی ها بصورت روکار از جنس PVC به همراه برق کشی و سیستم روشنایی همراه با فیوز مینیاتوری و نیازی به انجام مراحل فوق برای سازه خریداری شده نمی باشد و فقط  می بایست ورودی های آب را به آن وصل و خروجی آن را به سیستم فاضلاب شهری یا چاه فاظلاب متصل نمود.
ابعاد کانکس حمام تک چشمه ۱٫۱۰×۱٫۱۰ و کانکس حمام راهرودار ۱٫۴۰×۲٫۲۰ می باشد.
مزیت استفاده از کانکس حمام این است که نیاز به اجرای عملیات بنایی، ایزولاسیون و این گونه کارها ندارد و از همه مهمتر این که، در کارگاه های ساختمانی که نیاز به جابجایی مداوم کارگاه است و تجهیزات و محل اسکان پرسنل مدام در حال تغییر است بهترین گزینه استفاده از کانکس حمام می باشد که در چنین مواردی بتوان آن را همراه با تغییر مکان کارگاه جابجا نمود. یکی دیگر از موارد پرکاربرد آن نیز استفاده در مکان هایی می باشد که مجاز به انجام عملیات ساختمانی و بنایی برای ساخت حمام وجود ندارد مثل شرکت های تولید داروهای پزشکی یا بسته بندی مواد غذایی و این گونه فعالیت ها که گرد و غبار حاصل از عملیات بنایی باعث می شود  فعالیت این گونه سازمان ها متوقف شود و از نظر مالی مقرون بصرفه نیست که برای ساخت یک حمام تولید کارخانه متوقف شود. در چنین شرایطی نیز کانکس حمام بهترین راهکار برای این مشکل می باشد.

کانکس حمام چند چشمه

کانکس حمام چند چشمه از متصل نمودن چند کابین حمام به یک دیگر متشکل میشود و به دو صورت راهرودار و بدون راهرو ساخته می شود. کانکس حمام چند چند چشمه در ابعاد بزرگتری نیز ساخته می شود. در کانکس بدون راهرو درب حمام مستقیما به بیرون  باز میشود و در واقع حمام و رختکن یکی است و کابین ها کانکس حمام  به هم چسبیده است اما کانکس حمام چند راهرو دار معمولاً فضایی به اندازه یک چشمه را برای نصب آبگرمکن و قرار دادن وسایل و تجهیزات نظافتی در نظر می گیرند که به آن طی شور خانه نیز گفته میشود. در نوع راهرو دار می توان فظای تفکیک شده ای برای رختکن و کمد لباس کارکنان نیز در نظر گرفت. از نظر تعداد کانکس حمام چند چشمه را می توان تا ۱۲ چشمه تولید نمود و از این بیشتر باید دو سازه برای این منظور در نظر گرفت. کاربری کانکس حمام چند چشمه در پروژه های ساختمانی و پروژه های نفتی مناطق محروم ، محوطه شرکت ها برای استفاده پرسنل و یا باشگاه های ورزشی برای استفاده اعضا و دوش گرفتن آنها بعد از انجام تمرینات ورزشی می باشد. در آخر نیز می توان به این نکته اشاره کرد که کانکس حمام  چند چشمه برای کارگاه های ساختمانی در مناطق خارج از شهر که دسترسی به آب لوله کشی ندارد می تواند به تانکر دخیره آن مجهز و تجهیزاتی مانند آبگرمکن خورشیدی ، باطری های برقی خورشیدی و چنین تجهیزاتی مجهز نمود تا پرسنل و کارگران بتوانند در چنین محیط هایی نیز از حمام برای نظافت خود استفاده کنند زیرا عملیات های عمرانی و ساختمانی و همچنین تولید محصولات شیمیایی نیازمند این است که نفر حتما بعد از ساعت اتمام کار برای از بین بردن آلودگی از حمام استفاده نماید تا دچار بیماری های پوستی و عروقی نگردد.
دسته‌ها
تقویم
جولای 2019
ش ی د س چ پ ج
« ژوئن    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
*