کانکس دو طبقه

کانکس دوطبقه

کانکس دوطبقه یکی دیگر از محصولات پر مخاطب شرکت کانکس لند می باشد. کانکس دوطبقه بنایی است که بصورت دو طبقه بر روی یکدیگر اجرا می شود. در این روش دو حالت کلی وجود دارد.

 


حالت اول دو طبقه کاملاً از یکدیگر جدا بوده و توسط یک دستگاه پله خارجی به طبقه بالا دسترسی خواهیم داشت و حالت دیگر بصورت چسبیده که هر دو طبقه به یکدیگر مرتبط و پله ارتباطی نیز درون فضا قرار دارد. کانکس لند برای اجرای هر دو روش از متد خاصی در طراحی استفاده می کند. کاربری کانکس اداری در اکثر مواقع جهت تجهیز کارگاهی میباشد که فضای مکفی برای گذاشتن کانکس ها در کنار هم را ندارد می باشد. دلیل ساخت کانکس دوطبقه معمولاً استفاده حداکثری از فضا برای کاربری های اداری و یا مسکونی می باشد و با ارتفاع گرفتن سازه معمولاً از طبقه دوم دید و منظر مناسبی ایجاد می شود که این خود یکی دیگر از دلایل دوطبقه ساختن این نوع سازه ها می باشد.
در هنگام کانکس دوطبقه توجه به آکس بندی ستون ها و محل قرار گیری آنها اهمیت زیادی داشته تا هم باعث از بین رفتن نشود و هم اینکه به علت بارگذاری طبقه دوم بر روی آنها باید بگونه ای طراحی شود که بخوبی بار طبقه دوم را تحمل و به زمین انتقال دهد. از این رو می بایست نقشه های سازه ای توسط مهندسین محاسب برسی و نوع هرکدام مشخص شده باشد.

مزایا و معایب کانکس دوطبقه

از نظر مزایای کانکس دوطبقه اصلی ترین آن استفاده حداکثری از میزان مساحت موجود بوده که به این روش می توان فضا های بیشتری را مورد استفاده قرار داد اما از معایب کانکس دوطبقه هم زمان بیشتر اجرای آن نسبت به سازه های یک طبقه ، نیاز به فونداسیون دارد.
در نهایت کانکس دو طبقه برای تجهیز کارگاه های ساختمانی که محدودیت در فضای کارگاه دارند یک انتخاب عالی میباشد.
دسته‌ها
تقویم
جولای 2019
ش ی د س چ پ ج
« ژوئن    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
*