کانکس پیش ساخته

این روزها یکی از روش های احداث سریع و کم هزینه یک ساختمان استفاده از کانکس پیش ساخته به جای ساختمان های  سنتی و قدیمی مرسوم می باشد.شرکت کانکس لند با بهره گیری از کادری مجرب و متخصصین در این امور در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد.

کانکس پیش ساخته  چیست؟

کانکس پیش ساخته به سازه ای گفته می شود که از قبل برای کاربری خاصی طراحی و تولید شده است و سپس به محل مورد نظر حمل می گردد.کانکس لند اولین تولید کننده این نوع سازه ها با روش مهندسی و طراحی نوین با معماری خاص می باشد که هر سازه را بر اساس نوع کاربری و خدماتی که میبایست ارائه کند دسته بندی و طراحی کرده و سپس به مرحله اجرا رسانده است. یکی از مهمترین دلایل استفاده از کانکس پیش ساخته کانکس لند صرفه جویی در زمان و هزینه های اجرا می باشد زیرا عملیات ساختمانی و بنایی زمان بسیار بیشتری را طلب می کند تا اینکه بخواهیم یک ویلای پیش ساخته در محل نصب کنیم و از طرفی قابلیت جابجایی این نوع سازه ها نیز یکی دیگر از آن دلایل مهم برای استفاده از آنها و جایگزینی آنها با ساختمان بنایی می باشد. امروزه این نوع سازه ها رواج بسیاری در اکثر نقاط جهان داشته اند و هر روز نیز بر تعداد آنها افزوده می شود. از لحاظ امنیتی و ایمن بودن در برابر زلزله نیز این سازه ها به دلیل یکپارچه بودن بیشتر مصالح و نیز استفاده از مصالح بسیار سبک تر از سازه های بنایی گزینه مناسبی برای شهر ها و کشور هایی که بر روی گسل زلزله قرار دارند می باشد. نوع مصالح بکار رفته در کانکس پیش ساخته شرکت کانکس لند نیز بخوبی قابلیت بومی سازی را دارد.

انواع کانکس پیش ساخته

کانکس پیش ساخته کانکس لند همانگونه که پیش تر نیز به آن پرداختیم در زمینه ها و حوزه های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد که ادامه این مطلب را به تشریح این کاربری ها پرداخته ایم.

کانکس پیش ساخته مسکونی

این نوع از سازه های پیش ساخته برای کاربری سکونت گاهی که اکثراً ویلایی می باشد کاربرد دارد و مناسب برای مناطقی می باشد که امکان ساخت و ساز وجود ندارد و یا زمان عملیات ساختمانی مقرون بصرفه نیست. کانکس پیش ساخته مسکونی تمامی ویژگی های یک واحد ساختمانی مسکونی از جمله آشپز خانه، حمام، سرویس بهداشتی، اتاق خواب، کمد دیواری، مخزن دخیره آب، حال و پذیرایی، نشیمن و نهارخوری را دارا می باشد و در ابعاد مختلفی قابل تولید و حمل به محل می باشد که برای ابعاد بزرگ معمولا بصورت چند تکه یا دوقلو ساخته و بعد از انتقال به محل مورد نظر به یکدیگر متصل شده و تشکیل یک سازه یکپارچه را می دهند.نمای خارجی آنها هم از نوع ساندویچ پانل و هم نوع سایدینگ و یا حتی چوب طبیعی می تواند باشد و دیواره های داخلی نیز با دیوار پوش های طرح چوب و یا طرح کاغذ دیواری پوشیده می شود.جزئیات دیگر آن نیز کاملا مشابه ساختمان ساخته شده با مصالح بنایی می باشد. جزئیاتی مانند درب ضد سرقت، پنجره های دوجداره، لوستر های روشنایی ، سیم کشی و جعبه فیوز و دیگر متعلقات.این سازه در هرزمان که بخواهیم قابلیت جابجایی را داشته و حتی بعد ها می توان به عنوان کانکس پیش ساخته دست دوم آن را بفروشیم.

کانکس پیش ساخته فروشگاهی

کانکس فروشگاهی نوعی دیگر از این سازه های پیش ساخته می باشد که برای استفاده به عنوان یک کیوسک خدمات شهری طراحی و تولید شده است و از نظر کاربری و امکانات و همچنین جزئیات تولیدی با کانکس پیش ساخته ویلایی تفاوت های زیادی داشته و معمولاً در ابعاد کوچکتری تولید می شوند.کاربری هایی مانند کانکس فست فود ، باجه بلیط فروشی ، کیوسک روزنامه و مطبوعاتی و این گونه خدماتی برای آنها در نظر گرفته شده است.برای امنیت این کانکس فروشگاهی معمولاً از کرکره برقی و برای زیبایی نمای خارجی آنها از ورق کامپوزیتی استفاده می شود که با نورپردازی توسط هالوژن های خارجی زیبایی خاصی به نمای آن می بخشند.

کانکس پیش ساخته چرخدار

این سازه که به کاروان های چرخ دار نیز معروف است نوعی دیگر از کانکس پیش ساخته می باشد که برای استفاده های گوناگونی از جمله کاروان مسافرتی ، ایستگاه های نظارت جاده ای پلیس راهور، فروشگاه و فست فود سیار، کمپ های توریستی و ایستگاه های خدمات شهری سیار کاربرد دارند. معمولاً این نوع کانکس دارای دو محور چرخدار و یک مالبند می باشد که به وسیله آن توسط خودرو های کشنده و یا ماشین های باری سبک جابجا می شوند. بدنه این نوع سازه از نوع ساندویچ پانل به ضخامت ۴ سانتیمتر می باشد که بهترین نوع عایق برای محیط های خیلی سرد و یا خیلی گرم می باشد. بطور سفارشی فضا هایی مانند اتاق خواب، سرویس و کابینت آشپز خانه نیز می توان درون آن اجرا کرده و حتی مخزن ذخیره آب نیز برای آن در نظر گرفت.

کانکس پیش ساخته دست دوم

اصلاح دست دوم در صنعت کانکس پیش ساخته به سازه ای گفته می شود که مدتی از آن استفاده شده و مالک آن بنا به دلایلی قصد فروش آن را دارد که معمولاً مبلغی از قیمت اولیه آن کاسته و با قیمت پائینتری بفروش می رساند. اگر به دنبال کانکس پیش ساخته با پلان و امکانات اختصاصی می باشید احتمال پیدا کردن همان نمونه به عنوان دست دوم بسیار کم است.

قیمت کانکس پیش ساخته

ارزش گذاری و قیمت کانکس پیش ساخته شرکت کانکس لند بنا بر هزینه های تمام شده کار تعریف می گردد و این هزینه ها ارتباط مستقیم با ابعاد و نوع کاربری سازه و همچنین کیفیت و نوع مصالح بکار رفته جهت تولید کانکس دارد. از این رو سازه های پیش ساخته معمولاً پس از مشخص نمودن ابعاد و امکانات و تعیین مشخصات فنی و قابلیت هایی که می بایست در آن بکار رود تعیین می گردد و یک قیمت واحد برای تمام آنها وجود ندارد اما برای اطلاع از کم و کیف و رنج قیمت کانکس پیش ساخته بهتر است با واحد مشاوره فروش شرکت کانکس لند در این رابطه مشورت کرده و بخواهید که کاملاً شما را در این مورد راهنمایی کنند.