کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار)

کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار ) یکی دیگر از محصولات پرو فروش شرکت کانکس لند است. یک از بهترین انتخاب ها برای زمانی کار فرمایان شرکت های پیمانکاری نیاز به فضای بزرگتر و یا چند کانکس دارند، زیرا هزینه ی کمتری به نسبت خرید چند کانکس برای بهره بردار دارد. این کانکس ها به گونه ای مونتاژ می شوند که از نفوذ آب و هوا جلوگیری به داخل سازه جلوگیری می کند.

جنس کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار)

کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار) از دو جنس گالوانیزه با عایق پلی استارین و یا ساندویچ پانل با عایق پلی یورتان ساخته می شود می شود. بوده است مواردی که خریدار جهت ایجاد فضای بزرگتر برای یک دفتر اداری نوع متریال کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار ) را تغییر داده و از جنس کامپوزیت آلومینیوم استفاده کرده که نمای زیبایی داشته باشد و هم فضای بزرگتری همچنین در کانکس های دوقلو و سه قلو و… امکاناتی همچون  سرویس های بهداشتی، آشپزخانه و تعدادی اتاق وجود دارد. البته این کانکس ها به دلیل عظیم بودن فقط برای فضاهای بزرگ قابلیت نصب دارند.

کاربرد کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار)

خود را با کاربری های متفاوتی همچون کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار) مسکونی، کانکس دو قلو یا چند قلو(مدولار) ویلایی، کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار) کارگاهی و اداری، کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار) خوابگاه کارگری، کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار) مهندسی، کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار) مدرسه یا کلاس های پیش ساخته ،کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار) برای جلسات و کنفرانس ها و… می سازد.

ابعاد کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار)

از آنجا که کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار) ابعاد بزرگی دارند و امکان جابجایی و حمل و نقل آنها از کارگاه به محل موردنظر مقدور نمی باشد، به صورت دو قلو یا چند قلو(مدولار) در کارگاه ساخته شده و بخش های مختلف آن به محل موردنظر حمل و در آنجا به هم متصل شده و گاهی در شرایط خاص در محل نیز قابل اجرا می باشند.
کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار) اغلب بصورت مسکونی ساخته می شود. و نوع ویلایی آن از پرفروش ترین محصولات شرکت کانکس لند می باشد. برای طراحی پلان و ساخت این محصول بی نظیر با کارشناسان ما تماس بگیرید.  کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار) حتماٌ می بایست زیر نظر مهندسی عمران برآورد و محاسبه گردد زیرا این سازه همگام بارگیری و جابجایی باید از مقاومت بالا برخوردار باشد.

امکانات کانکس های دو قلو و چند قلو

 • در این کانکس ها امکاناتی نظیر  سرویس های بهداشتی، آشپزخانه و تعدادی اتاق وجود دارد که بدلیل عظیم بودن فقط در فضاهای بزرگ قابلیت نصب دارند.
 • زمانی که ابعاد کانکس درخواستی بزرگتر از ابعاد کانکس های استاندارد باشد.
 • استفاده در مکان های صعب العبوری که امکان حمل و نقل به محل اسکان کانکس میسر نمی باشد
 • استفاده در بیابان ها و معادن به عنوان کمپ اداری پیش ساخته با قابلیت جابجایی مداوم.
 • استفاده در باغ ها و منازل مسکونی به عنوان کانکس دوقلو ویلایی.
 • استفاده در مناطقی با آب و هوایی خاص و شرایط ویژه که قابلیت ساخت و ساز سنتی در آنها وجود ندارد.
 • استفاده در پشت بام منازل به صورت چند قلو با قابلیت جابجایی و نصب دوباره.

انواع کانکس دو قلو یا چند قلو (مدولار)

نمای سایدینگ یکی از بهترین نماها می باشد دارای مقاومت بالا و زیبایی خاص و منحصر بفردی است که بعنوان کانکس دوقلوی ویلایی شناخته می شود.
نمای کامپوزیت آلومینیومی یک از دیگر نمای این محصول می باشد.
ساندویچ پانل که غالبا در صنعت کاربرد دارد و بعنوان کانکس دو قلو مسکونی و کمپ اداری پیش ساخته شناخته می شود.

مشخصات فنی کانکس دو قلو و چند قلو (مدولار)

 • شاسی سازه از تیر آهن IPE نمره ۱۶ الی ۲۰ بسته به نوع و متراژ کانکس بصورت دور کلاف با تیر ریزی کامل در کف می باشد.
 • اسکلت بدنه از پروفیل های ۴۰×۴۰ و۸۰×۴۰ و برای کف سازه از پروفیل های ۶۰×۴۰ در فواصل ۴۰ سانتی با ضخامت ۲ میل و اجرای ضد زنگ کامل اسکلت .
 •  قلاب ( هوک بلت ) جهت بارگیری و جابجایی کانکس از پلیت های ۴۰×۱۰ به ضخامت ۱٫۵ میل با اجرای جوشهای سر بالا و کلاف مقاوم برای اتصال هوک به بدنه از پروفیل ۴۰×۴۰ می باشد.
 • نمای داخلی بدنه از دیوار پوش های درجه یک با توجه به درخواست کارفرمای محترم با ضخامت ۱ سانتی متر می باشند.
 •  نمای خارجی بدنه از ورق پیش رنگ کوره ای( الکترواستاتیک ) فرم دار به ضخامت ۵/. که با پیچ سر مته ای به اسکلت سازه نصب می شوند و یا از جنس پانل با عایق گلی یورتان و یا با نمای ترموود و کامپوزیت و یا با نمای سایدینگ ظرح کانادایی که هر یک مشخصات نصب و اجرای خود را دارد .
 • پوشش خارجی سقف از ورقهای گالوانیزه پیش رنگ کوره ای ( الکترواستاتیک) به ضخامت ۵/. بصورت دو شیب با اجرای خط الراس جهت آبندی کامل سقف.
 •  استفاده از دستک و یا بادبند K با استفاده از پروفیل های ۲۰×۴۰ به طول ۳۰ سانتیمتری جهت مقاوم سازی استراکچر سازه برابر نیروهای کششی .
 •  پوشش داخلی کف از تخته های ۱۸ میل ضد آب مالزی از نوع فارلینپلکس یا کریندو با اجرای کف پوشLG و قرنیز PVC طرح چوب .
 • درب ورودی از نوع نس UPVC به ابعاد ۱۹۰×۹۰ با یراق آلات درجه یک و شیشه ۴ میل بهمراه حفاظ درب .
 • پنجره ها از جنس UPVC به ابعاد ۱۰۰×۸۰ با یراق آلات درجه یک و شیشه ۴ میل بهمراه حفاظ پنجره.
 • تاسیسات برقی و تلفن با استفاده از کابل نمره ۲٫۵×۲ و ۲٫۵ ×۱ بصورت روکار داخل داکت های PVC نمره ۲، کلیه کلید و پریز ها از نوع دلند، جهت روشنائی خارجی کانکس از چراغ تونلی لگراند فرانسه، جهت روشنائی داخلی از مهتابی۴۰×۲ و جهت سرمایـش و گرمـایش سـازه یک ورودی جدا با مینـیاتوری ۲۵ آمپـر باکابل نمره ۶ اجرا می شود.