کانکس چیست؟

کانکس چیست؟

 

 کانکس به زبان انگلیسی مفاهیم خاص و متفاوتی دارد اما به زبان ساده به کیوب (مکعب) بزرگ  که قابل حمل  و جابجایی باشد کانکس گفته میشود.

در واقع وجه متمایز یک بنای سنتی و کانکس قابلیت حمل و جابجایی  کانکس است که معمولاً در مکان‌های با عدم قابلیت ساخت و ساز استفاده می‌گردد کانکس‌ ها به چند دو دسته چرخ دار و ثابت تقسیم می‌شوند، نمونه چرخ دار آنها به طور مستمر در حال جابجایی می‌باشد ولی نمونه‌های ثابت برای یک مدت زمان خاص در یک مکان می‌ماند.

مانند کانکس های کارگری و اداری ، سرویس بهداشتی و حمام، کانکس های  خودپرداز (ATM)، کانکس های فروشگهایی، کانکسهای اتاق تمیز، کانکس های فروشگاهی ، کانکس کیوسک نگهبانی، کمپ های پانلی ، کانکسهای پانلی ، کانکس های بی تی اس و… میباشد .

مواد اولیه به کار رفته در کانکس‌ ها عموماً فلز می‌باشد که بیشتر اسکلت و بدنه آنها را تشکیل می‌دهد بدنه و سقف کانکس‌ها متناسب با نوع کانکس اجرا میشود بطور مثال : بدنه و سقف کانکس‌ های که معمولاً از ساندویچ پنل ساخته می‌شوند تا عایق صوتی و حرارتی مناسبی برای فضای داخلی آنها ایجاد نماید را کانکس پانلی میگویند .

کانکس به دلیل قابل حمل  و جابجایی  مزایای بسیار زیادی در مقایسه با ساختمان‌های سنتی دارد که در زیر به چند مورد اشاره شده است.

قابلیت فروش مجدد کانکس ها .

قابلیت تسریع در اجرای کانکس ها

ضد زلزله بودن کانکس ها

قابلیت جدا سازی ،  منتاژ و دمنتاژ کانکس ها

تنوع در مواد مصرفی در اجرا کانکس ها

قابل حمل و جابجایی بودن کانکس ها

مقرون بصرفه بودن  کانکس ها

مدولار بود و اضافه بنا بدون محدویت در کانکس های چند تیکه

دسته‌ها
تقویم
مارس 2019
ش ی د س چ پ ج
« فوریه    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
*