درود ، به سایت کانکس لند خوش آمدید.

عایق بندی کانکس

عایق بندی کانکس و انواع سازه های پیش ساخته را برایتان شرح خواهیم داد. با کانکس لند همراه باشید. برای اینکه کانکس های تولیدی خود را در برابر رطوبت، هوای سرد و گرم مقاومت سازد، از عایق بندی استفاده مینمایم، البته عایق بندی سازه نسبت به سرو صدا نیز میتواند انجام گیرد.

روش های عایق بندی

برای اینکه کانکس در برابر برف و باران مقاومت داشته و آب نتواند از طریق سقف کانکس وارد کانکس شود. باید سقف کانکس نسبت به آب مقاوم گردد. تا از نفوذ آب به داخل کانکس جلوگیری گردد. به همین خاطر می توان سقف کانکس را ایزوگام کرد. تا دیگر آب نتواند از طریق سقف وارد کانکس‌  شود. هم چنین سقف کانکس، باید دارای شیب باشد تا زمانی که باران بر روی کانکس میریزد. به وسیله شیب سقف کانکس‌ و راه تعبیه شده برای هدایت آب به بیرون کانکس منتقل گردد.

یکی دیگر از مواردی که در مورد عایق بندی باید دقت داشت. این است که آب نتواند از کف کانکس به داخل کانکس و یا تخته نفوذ نماید. به همین خاطر کف کانکس‌ باید توسط ایزوگام و قیر عایق بندی شود. که این عایق بندی سازه راه نفوذ آب و رطوبت را به داخل کانکس‌ مسدود میکند. این مورد را نیز باید در نظر داشت که در زمان نصب کانکس باید کانکس نسبت به سطح زمین فاصله داشته باشد. تا کانکس با آب و رطوبت تماس مستقیم نباشد. که این مورد کمک زیادی به عایق بندی میکند.

برای حفظ دمای داخل کانکس و جلو گیری از ورود سرما و گرما به کانکس میتوان دیواره های کانکس را عایق بندی کرد. تا کانکس در برابر تبادل گرما با محیط بیرون مقاومت پیدا کند. و در تابستان سرما داخل کانکس و در زمستان گرمای داخل کانکس‌ از دست نرود. این کار موجب میگردد تا در مصرف انرژی برای سرد و گرم نگه داشتن کانکس‌ صرفه جویی گردد. در ضمن استفاده از درب و پنجره های مناسب در ساخت کانکس‌ میتواند کمک شایانی به این امر داشته باشد. مثلا میتوان از پنجره های دو جداره upvc در کانکس‌ استفاده کرد. که این نوع پنجره ها در کانکس‌ باعث عایق بندی کانکس در برابر دما و همچنین جلوگیری از ورود سر و صدا به داخل کانکس‌ میشود.