درود ، به سایت کانکس لند خوش آمدید.

معایب کانکس

ما به معایب کانکس و سازه پیش ساخته صادقانه اشاره میکنیم. هیچ چیز به صورت مطلق نیست و همه چیز نسبی است. پس با در نظر گرفتن این موضوع در ارتباط با کانکس و خانه پیش ساخته نیز این چنین میباشد.

شرکت کانکس لند نسبت به موضوع بی طرفانه نگاه میکند. و خریداران و مخاطبان در امر خرید خانه پیش ساخته و کانکس این حق را دارند. که از منابع بی طرف نسبت به این موضوع کسب آگاهی کنند. و معایب کانکس را کاملاً ارزیابی کنند. ما میکوشیم در این امرعادل باشیم. زیرا که هر چیزی که دارای مزیت و کیفیت است، دارای نواقص و ضعف هایی نیز میباشد. و سعی کردیم که با کوشش و اندیشه مضاعف این امر را به حداقل برسانیم.

کانکس نیز دارای معایبی است و این امر ممکن است در تمام سازه ها وجود داشته باشد. به طور مثال در کانکس ویلایی، کانکس نگهبانی، کانکس فروشگاهی، کانکس مسکونی، کانکس اداری، کانکس کارگاهی و … .

مهم ترین موردی که همیشه با آن روبرو بودیم جابجایی کانکس در ابعاد دلخواه است. به علت محدودیت حمل و نقل و ترافیک در کشور عزیزمان ایران حمل کانکس وابسته به قانون و مقررات رانندگی است. مثلا کانکس ویلایی بزرگ را نمیتوان در ابعاد بزرگ جابجا نمود. و میبایستی آنها را به صورت چندتکه (مدولار) اجرا و در محل مورد نظر نصب نمود.

موضوع دیگری که در موضوع شکل معایب به چشم میخورد. عدم محدودیت فرم دهی در اجرای کانکس فرمینگ است. که به لحاظ فرم دهی، متریال مورد نیاز یافت نشود یا تکنولوژی آن را در ایران نداشته باشیم. به همین علت مخاطب سعی دارد که فرم دلخواه خود را اجرا نماید. پس گاهی اوقات در خصوص فرم دهی متریال سنتی این قابلیت را داشته باشد ولی متریال که در کانکس و سازه پیش ساخته اجرا میشود. مثل ساندویچ پانل و و ورق که این قابلیت را نداشته باشد.

موضوع دیگری که باعث ضریب کاهش قیمت پس از استفاده و دست دوم شدن است، قیمت کانکس های دست دوم بسیار زیاد است. زیرا که خریدار بعدی قطعاً کانکس را یک کالای بازیافتی میبیند.

لازم به ذکر است که کاهش قیمت بر اساس ضریب سلامت محاسبه میگردد.(30 % تا 20%).

یکی دیگر از مواردی که به عنوان معایب کانکس میبینیم، عدم اجرای شیشه در بدنه کانکس به صورت تماماً قدیمی و بزرگ میباشد. زیرا در هنگام جابجایی کانکس با محدودیت حمل کانکس مذکور شکستن شیشه پنجره کانکس بسیار زیاد است. و این خود یک ضعف در کانکس محسوب میشود.

معایب ویلای پیش ساخته

مهمترین مبحثی که حائز اهمیت است در ویلای پیش ساخته عیب و نقص عنوان میشود. این موردی است که نمیتوان با این متد مرتبه سازی کرد. و حداکثر تا دو طبقه یا به صورت دوبلکس قابلیت اجرا را دارا میباشد. موضوع دیگر که ما با آن روبرو بودیم عمر ویلای پیش ساخته است. حداکثر عمر خانه های ویلایی 30 سال میباشد. در صورتی که ماسونری (سنتی) بیشتر عمر کرده و دارای طول عمر بیشتری میباشد.

بیشترین عیب در پیش ساخته ویلایی که ما با آن روبرو بودیم، نداشتن سیستم نظارتی از طرف نظام مهندسی کشور است. و نظارت سازه ویلایی از طرف تیم نظارت فنی شرکت بوده و هیچ مجوز از طرف نظام صادر نمیشود. و جهت گرفتن جواز نیاز به این در امر این میباشد.