کانکس دو طبقه

کانکس دو طبقه یکی دیگر از محصولات پر مخاطب شرکت کانکس لند می باشد. کانکس دو طبقه بنایی است که بصورت دو طبقه بر روی یکدیگر اجرا می شود. در این روش دو حالت کلی وجود دارد. حالت اول دو طبقه کاملا از یکدیگر جدا بوده و توسط یک دستگاه پله خارجی به طبقه بالا دسترسی خواهیم داشت و حالت دیگر بصورت چسبیده که هر دو طبقه به یکدیگر مرتبط و پله ارتباطی نیز درون فضا قرار دارد. شرکت کانکس لند برای اجرای هر دو روش از متد خاصی در طراحی استفاده می کند.

کاربری کانکس اداری در اکثر مواقع جهت تجهیز کارگاهی می باشد. که فضای مکفی برای گذاشتن کانکس ها در کنار هم را ندارد می باشد. دلیل ساخت کانکس دو طبقه معمولا استفاده حداکثری از فضا برای کاربری های اداری و یا مسکونی می باشد و با ارتفاع گرفتن سازه معمولا از طبقه دوم دید و منظر مناسبی ایجاد می شود که این خود یکی دیگر از دلایل دو طبقه ساختن این نوع سازه ها می باشد.

در هنگام اجرای کانکس دو طبقه توجه به آکس بندی ستون ها و محل قرار گیری آنها اهمیت زیادی داشته تا هم باعث از بین رفتن نشود. و هم اینکه به علت بارگذاری طبقه دوم بر روی آنها باید بگونه ای طراحی شود که بخوبی بار طبقه دوم را تحمل و به زمین انتقال دهد. از این رو می بایست نقشه های سازه ای توسط مهندسین محاسب برسی و نوع هرکدام مشخص شده باشد.

مزایا و معایب کانکس دو طبقه

از نظر مزایا اصلی ترین آن استفاده حداکثری از میزان مساحت موجود بوده که به این روش می توان فضا های بیشتری را مورد استفاده قرار داد اما از معایب آن هم زمان بیشتر اجرای آن نسبت به سازه های یک طبقه ، نیاز به فونداسیون دارد .
در نهایت کانکس دو طبقه برای تجهیز کارگاه های ساختمانی که محدودیت در فضای کارگاه دارند یک انتخاب عالی می باشد .

کانکس ویلای پیش ساخته دو طبقه بنایی است که بصورت دو طبقه بر روی یکدیگر اجرا می شود. در این روش دو حالت کلی وجود دارد. حالت اول دو طبقه کاملا از یکدیگر جدا بوده و توسط یک دستگاه پله خارجی به طبقه بالا دسترسی خواهیم داشت. و حالت دیگر بصورت دوبلکس که هر دو طبقه به یکدیگر مرتبط و پله ارتباطی نیز درون فضا قرار دارد. کانکس لند برای اجرای هر دو روش از متد خاصی در طراحی استفاده می کند. و معمولا در حالت دوبلکس فضا های عمومی مانند حال و پذیرای در طبقه پائین و اتاق خواب ها و یا اتاق مطالعه در طبقه بالا قرار می گیرند. کاربری این نوع سازه ها در اکثر مواقع مسکونی اما گاها نیز اداری می باشد. دلیل ساخت ویلای پیش ساخته دو طبقه معمولا استفاده حداکثری از فضا برای کاربری های اداری و یا مسکونی می باشد و با ارتفاع گرفتن سازه معمولا از طبقه دوم دید و منظر مناسبی ایجاد می شود که این خود یکی دیگر از دلایل دو طبقه ساختن این نوع سازه ها می باشد.

نکات مهم ساخت کانکس دو طبقه

در هنگام ساخت کانکس پیش ساخته دو طبقه توجه به آکس بندی ستون ها و محل قرار گیری آنها اهمیت زیادی داشته تا هم باعث از بین رفتن فضا های اصلی نشود و هم اینکه به علت بارگذاری طبقه دوم بر روی آنها باید بگونه ای طراحی شود که بخوبی بار طبقه دوم را تحمل و به زمین انتقال دهد.

نکته بعدی در باره نحوه ساخت و حمل کانکس دو طبقه می باشد که باید این نکته را در نظر داشته باشید که این سازه برعکس دیگر محصولات کانکس لند قابلیت جابجایی نداشته و از پایه در محل ساخته می شود و دلیل آن هم این است که برای مقاومت بیشتر سازه نیاز است که ستون ها به فونداسیون متصل بوده و برای جلو گیری از انتقال صدای رفت و آمد طبقه بالا به طبقه پائین ، کف طبقه بتن ریزی و سپس سرامیک می شود که این موارد باعث شده تا دیگر نتوان مانند یک کانکس معمولی این سازه را با جرثقیل و تریلی جابجا کرد.

قیمت و نحوه خرید کانکس دو طبقه

در باره مراحل اجرا و زمان و همچنین قیمت این سازه باید بگوئیم که ابتدا محل مورد نظر بازدید و با توجه به شرایط موجود نقشه های فاز یک معماری آن ترسیم شده و برای تائید به کارفرما ارسال می شود و همچنین لیستی از مصالح مصرفی و امکانات سازه ضمیمه نقشه ها شده است که با توجه به آنها هزینه کار برآورد می گردد. و نمی توان قیمت کلی برای همه آنها در نظر گرفت زیرا متغیر های متفاوتی در نوع ساخت و شرایط هر ویلای پیش ساخته دوطبقه یا کانکس دو طبقه وجود دارد. بطور پیش فرض زمان مورد نیاز برای اجرای آن نیز حداقل ۱۵ روز و حداکثر ۳۰ روز در نظر گرفته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از دیگر امکانات و شرایط این سازه ها می توانید با بخش مشاوره کانکس لند در این رابطه تماس برقرار نموده و موضوع را با آنها در میان بگذارید تا اطلاعات تخصصی بیشتری را در اختیار شما قرار دهند.

مزایا و معایب کانکس ویلایی دو طبقه

از نظر مزایا اصلی ترین آن استفاده حداکثری از میزان مساحت موجود بوده که به این روش می توان فضا های بیشتری را مورد استفاده قرار داد اما از معایب آن هم زمان بیشتر اجرای آن نسبت به سازه های یک طبقه ، نیاز به فونداسیون ، چرا که این سازه کاملا مشابه یک خانه کامل بوده و نمی توان آن را مانند ویلای های پیش ساخته یک طبقه از جایی به جای دیگر انتقال داد.