طراحی کانکس

طراحی کانکس شرکت کانکس لند بصورت سه بعدی و دو بعدی یک محصول جدید و بررسی فاکتور های مهم برای ساخت بی عیب و نقص آن می باشد. برای این منظور تیمی متشکل از مهندسین معمار و طراح صنعتی شرکت کانکس لند با داشتن دانش فنی در امر پیش ساختگی را گرد هم آورده تا بتوانیم طراحی اختصاصی و منحصر بفردی از انواع کانکس و سازه های پیش ساخته را به مشتریان خود ارائه دهیم. در ادامه نکات اصلی و مراحل این کار بصورت کامل آورده شده و شما مشتریان عزیز میتوانید از آن استفاده فرمایید.

هدف از بصورت سه بعدی و دو بعدی طراحی کانکس

هدف اصلی از این کار خلق محصولی جدید و کارآمد می باشد چون که محصولاتی که بصورت تیپ و یک نواخت تولید می شوند نیازی به طراحی اختصاصی و منحصر به فرد نداشته و بارها امتحان خود را در طی سالیان پس داده اند اما در بسیاری از موارد مشتری که می خواهد سازه ای اختصاصی و منحصر بفرد یا همان کانکس مد نظر خود رو مطابق علایق و یا مجموعه کاری خود داشته باشد اما در هر زمینه ای نو آوری با آزمون و خطا هایی همراه است که طراحی کانکس توسط متخصصین شرکت کانکس کانکس لند این قابلیت را در اختیار ما می گذارد که قبل از اقدام به ساخت آن بتوانیم تمامی جوانب کار را برسی و برای تولید آن یک برنامه مشخص و جدول زمانبندی درست کنیم. بسیاری از مشکلات در همین مرحله بررسی و آنالیز طرح مشخص شده و پس از درست کردن برطرف می شود چرا که اگر این مشکلات درست و به موقع مورد ارزیابی قرار نگیرند در مرحله اجرا با مشکلات متفاوتی رو برو خواهیم شد که باعث هدر رفتن زمان همرا ه می گردد و در نهایت محصولی نا کارآمد با ناراضیتی مشتری و با هزینه های تولید بالا خروجی این سیستم خواهد شد.

طراحی سه بعدی کانکس شرکت کانکس لند

این روش توسط کامپیوتر های قدرتمند شرکت کانکس لند و با نرم افزار های اوریجینال این کار مانند revit و ۳dmax و rino انجام می شود که تا حد زیادی خروجی آنها نزدیک به واقعیت بوده و از تمامی زوایا می توان کار را مورد ارزیابی قرار داد. این روش به طراحی ۳d کانکس و در برخی موارد کانکس ۳d نیز شهرت دارد که در واقع اصطلاح  ۳d برگرفته از کلمه انگلیسی ۳dimention به معنی سه بعد می باشد. همانگونه که میدانید چشم انسان در برخورد با یک جسم سه بعد اصلی آن را مورد پردازش قرار می دهد که در روش طراحی سه بعدی کانکس نیز از همین متد الگوبرداری شده و می توان گفت یک سازه را ابتدا در کامپیوتر ساخته و تمامی جزئیات آن از قبیل فرم ، رنگ ، محل قرار گیری درب و پنجره ها ، ابعاد و تنایبات را می توان در این روش ارزیابی کرد. در این روش شرکت کانکس لند تمامی رضایت مشتری ایجاد و کار با هزینه های تولیدی بهینه ایجاد می گردد.

طراحی دو بعدی کانکس کانکس لند

پس از عبور از مرحله طراحی حجم به مرحله طراحی دو بعدی کانکس شرکت کانکس لند می رسیم که در واقع شامل نقشه های اجرایی و جزیات فنی کانکس می باشد. در طراحی دو بعدی کانکس که آن نیز در اکثر مواقع با کامپیوتر و نرم افزار های مخصوص این کار صورت می گیرد به جزئیات فنی کار کانکس پرداخته می شود و خروجی آن شامل اطلاعاتی نظیر نقشه های اجرایی ، نقشه های تاسیسات ، جزِيیات  فنی درب ها و پنجره ها ، پلان و نماهای جانبی کانکس می باشد که برای ساخت آن الزامی بوده و بدون آنها نمی توان نحوه قرار گیری قطعات در کنار یکدیگر را مشخص نمود.

اصول طراحی کانکس شرکت کانکس لند

اگر شما به تازگی قصد ورود به این زمینه کاری را دارید و فارق التحصیل از رشته های مهندسی بوده و دانش فنی کار را دارید باید در شروع کار بشما بگوئیم که طراحی کانکس یک فرآیند است نه یک عمل . معنی این جمله این است که برای دست یابی به یک طرح خوب و کار آمد نیاز است که ابتدا طرح های  اولیه زده و طرح بارها و بارها مورد بازبینی قرار گیرد تا نتیجه از هر لحاظ بی نقص باشد. معمولاً در ابتدای راه نیاز به بازبینی های زیاد داشته اما با بالا رفتن تجربه در این کار معمولاً مراحل ادیت کمتر می شود.

مسابقه طراحی کانکس شرکت کانکس لند

برای اینکه  بتوان از ایده های جدید تر و خلاقانه ای که دانشجویان و تمامی فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در زمینه طراحی کانکس دارند استفاده کرد و در واقع یک پتانسیل خفته را بیدار نمود گروه مهندسین شرکت کانکس لند قصد برگزاری یک فراخوان عمومی با نام مسابقه طراحی کانکس را دارد که این گزینه همچنان در حال برسی بوده و به محض آماده شدن اطلاع رسانی عمومی خواهد شد. متقاضیان ایده ها و طرح های خود را در مسابقه شرکت داده و ایده های برتر که توسط داوران و صاحب نظران برگزیده می شوند جوایز ارزنده ای دریافت خواهند کرد.

سوالات متداول در باره طراحی کانکس

آیا اگر شخصی فقط طرح کانکس را بخواهد و فعلا تصمیم به ساخت آن نداشته باشد یا خود بخواهد آن را اجرا کند کانکس لندبرای این فرد طراحی انجام می دهد؟

بله، خیلی وقتها کسانی که هنوز در مرحله نوشتن طرح توجیهی برای راه اندازی کسب و کار خود را دارند که در آن نیاز به خرید کانکس هایی خاص دارند و از طرفی برای گرفتن اعتبارات از بانک ها نیاز به طرح کانکس است به ما مراجعه کرده و طراحی کانکس برایشان انجام می گیرد.

آیا گروه مهندسین شرکت کانکس لند برای همکاران خود نیز طراحی انجام می دهد؟

بله همکاران ما که دارای شغل های مشابه و موازی با کانکس لند باشند نیز با مراجعه به دفتر کانکس لند و بیان نیاز های خود می توانند سفارش یک طراحی کانکس بدهند تا مهندسین ما درخواست و نیاز های ایشان را برسی کرده و طرحی مطابق خواسته آنها ارائه کنند و این مورد بارها در سال های گذشته اتفاق افتاده است . گروه مهندسین کانکس لند بطور تخصصی بر روی پروژه های سازه های پیش ساخته و طراحی کانکس کار می کند و مشتریان این نوع خدمات گاهاً شخصیت هایی حقیقی و گاهاً حقوقی و یا همکاران و تولید کنندگان کانکس می باشند.

برای طراحی یک کانکس چقدر زمان لازم است؟

حدود ۳ روز زمان برای ایده پردازی و اتوود های اولیه ، دو روز زمان برای ترسیم نقشه ها و نما ها به همراه نقشه های کلی کانکس و ۴ روز هم برای طراحی سه بعدی کانکس زمان مورد نیاز می باشد. اما این نکته نیز مد نظر قرار گیرد که این زمان بطور استاندارد و معمول بوده اما در سالهای گذشته برای طراحی کانکس خاص و نوینی زمان طراحی تا چهل روز نیز گاهاً پیش آمده است اما در نود درصد مواقع مراحل طراحی در یک هفته به اتمام رسیده و برای تائید به کارفرما ارسال می گردد و در صورت نیاز به ادیت نیز سه روز زمان برای اصلاحات طرح مورد نیاز بوده و بعد از آن طرح بسته و به واحد تولید ارجا داده می شود.

آیا تمامی طرح های ارائه شده قابل اجرا هستند؟

تمامی طرح هایی که کانکس لند طراح آن باشد قابل اجرا بوده و اما اگر منظور طرح هایی است که از اینترنت و یا سایت های خارجی دانلود کرده اید باید این گونه طرح ها توسط گروه مهندسین شرکت کانکس لند آنالیز و اگر قابل اجرا نباشد طرح آن مورد اصلاح قرار گیرد.

آیا بعد از طراحی قیمت اجرای کانکس مشخص می شود؟

بله، دو روش در زمان طراحی کانکس وجود دارد.یکی این که کارفرما قیمت را با عدد مشخص کرده و خواستار این است که طرح نهایی از سقف این عدد بالا تر نرود که خب در هنگام طراحی می بایست این نکته لحاظ گردد اما در روش دوم دست طراح باز بوده و بدون در نظر گرفتن هزینه های اجرا فقط به بهترین و زیبا ترین طراحی کانکس فکر می کند و بعد از اتمام مراحل طراحی قیمت آن با توجه به ابعاد و مشخصات فنی تعیین می گردد. در این روش نیز اگر هزینه ها خیلی بالا باشد شروع به بهینه سازی هزینه های اجرا کرده و سعی می شود حتی المقدور به طرح کلی آسیبی وارد نشود اما کمی هزینه ها کاهش یافته که کارفرما توان خرید و یا ساخت آن را داشته باشد. در بسیاری از این بهینه سازی هزینه ها خود کارفرما نیز نظراتش را بیان و کانکس لند نیز به عنوان مشاور در کنار کارفرما حضور دارد.