کانکس بازیافت

کانکس بازیافت یکی از محصولات شرکت کانکس لند می باشد که بصورت اختصاصی برای شهرداری استان ها طراحی و تولید گردید.این محصول در واقع یک کیوسک خدمات شهری بود تا بتواند خدماتی نوین را به شهروندان ارائه کرده و پسماند های خشک آنها بخصوص پسماند های کاغذ مانند روزنامه ، دفتر و یا هر پسماند کاغذی دیگر را جهت بازیافت و برگشت به چرخه تولید جمع آوری کند.

کاربرد کانکس بازیافت

همانگونه که می دانید تولید بسیاری از محصولات مخصوصاً کاغذ نیاز مند قطع درختان و به دنبال آن از بین رفتن جنگل ها می باشد که جایگزین کردن این منابع طبیعی نیازمند صرف هزینه های سنگین و زمان بسیار زیادی می باشد. از این رو جوامع بشری به این نتیجه رسیده اند که پسماند ها و زباله ها خود سرمایه بزرگی محسوب شده و با برنامه ریزی و تفکیک آنها می توان محصولات دیگری تولید نمود بدون اینکه بخواهیم دوباره از منابع طبیعی برای تولید آنها استفاده کنیم.

به این ترتیب سازمان ها و نهاد های دولتی و در بعضی کشور ها سازمان های خصوصی در این زمینه دست بکار شده و اقدام به جمع آوری و تفکیک پسماندها نمودند.در کشور ما نیز شهرداری ها اقدام به انجام این عمل سنجیده کردند تا از هدر رفتن سرمایه های طبیعی کشور جلوگیری بعمل آید که بخوبی در این طرح موفق عمل کرده و مدام در حال گسترش آن هستند.

برای این منظور نیاز به فضاهایی بود تا بتوانند این پسماند های خشک و در راس آنها کاغذ های باطله را از شهروندان جمع آوری کنند به همین خاطر به سراغ شرکت کانکس لند رفته و درخواست طراحی یک کیوسک برای این کار را به طراحان دادند و این گونه بود که کانکس بازیافت متولد و بعد از طراحی به مرحله اجرا رسیده و یکی بعد از دیگری در فضا های شهری نصب گردیدند.

تولید کانکس بازیافت

امروز حدود ده سال از شروع این طرح می گذرد و بازخوردهای آن نشان دهنده موفقیت این طرح بوده و هر روز به طرفداران این امر اضافه می شود. که خود نشان پیشرفت فرهنگی یک جامعه بشمار می رود. امروزه مبحث پایداری انرژی و بهینه سازی مصارف در کنار حفظ منابع طبیعی در برابر آسیب های انسانی مسئله روز جهان و سازمان حفاظت از محیط زیست جهانی می باشد. کشورهایی که کمترین آسیب را به چرخه حیاط در کره زمین وارد می کنند، نشان از فرهنگ درست و توسعه صنعتی آنها دارد و اینکه توانسته اند بگونه ای صحیح با طبیعت همزیستی کنند.

شرکت کانکس لند نیز با تولید کانکس بازیافت خوشحال است که توانسته باشد قدمی بسیار ناچیز و کوچک به سهم خود در این راه برداشته و باعث توسعه آن در سطح جامعه شده باشد. این امر میسر نمی گردید و این طرح به موفقیت نمی رسید، اگر شهروندان خوب و با فرهنگ ما از این گونه طرح ها استقبال نمی کردند. و دغدغه محیط زیست و منابع طبیعی اگر دغدغه شان نمی بود که خدا رو شکر مردم عزیزمان ثابت کردند که از فرهنگی غنی و سواد اجتماعی بالایی برخوردار و جهت حفظ منابع برای نسل های بعدی کوشا و مصمم عمل می کنند.

کانکس بازیافت با طرح ویژه خود جهت کاربری شهرداری و غرفه های بازیافت جهت جمع آوری پسماندها و تفکیک آنها طراحی و تولید می گردد.
کانکس بازیافت شرکت کانکس لند بیشتر جهت کاربری میادین میوه و تره بار و شهرداریها بوده و این کانکس دارای سقفی هلالی و ارتفاع بلندتر نسبت به کانکس های معمولی را دارا بوده و بصورت دو اتاقه یک اتاق ۲ متری و یک اتاق ۴ متری تولید می شود.

مشخصات فنی عمومی کانکس بازیافت

 • شاسی کف کانکس از IPE نمره ۱۸۰ بصورت اسکی یا کلاف دور با تیر ریزی داخلی جهت استحکام کف بصورت عرضی.
 • کلیه اتصالات استراکچر از نوع جوش های ممتد و سربالا با الکترود آما با اجرای ضد زنگ زینکرومات با ضخامت ۴۰ میکرون می باشد.
 • تعبیه هوک بلتهای بسیار قوی از ورق ۱۰ میل جهت جابجایی و بارگیری کانکس بازیافت.
 • پوشش خارجی بدنه و سقف کانکس از ورق های الکترواستاتیک با ضخامت ۵/. پیش رنگ و نمای خارجی سقف کانکس ۴ متری از ورق سینوسی با پالانی جهت آبندی کامل سقف می باشد.
 • اجرای سیستم ورق کوبی بدنه و سقف از پیچ های سرمته ایی فولادی سر پهن با فواصل بسیار کم می باشد.
 • عایق دیواره و سقف کانکس بصورت تلفیقی از پلی رول و پلی استایرین ۴ سانتیمتری با دانسیته مجاز و کند سوز عایق برودتی و حرارتی.
 • اجرای تسمه کوبی با تمسه نمره ۲ در قسمت اتصال ورق های بدنه بصورت overlab جهت آبنندی کامل بدنه کانکس بازیافت.
 • پوشش داخلی کانکس بازیافت از ورق های آجدار آهنی به ضخامت ۳ میل با رنگ آمیزی کامل می باشد.
 • پوشش داخلی بدنه و سقف کانکس از دیوار پوش های درجه یک PVC از نوع سفید طرح دار می باشد.
 • درب ورودی و پنجره ها از نوع آلومینیومی الکترو استاتیک با یراق آلات درجه یک و شیشه های رنگی بهمراه توری پشه گیر و آبندی کامل با استفاده از چسب سیلیکون می باشد.
 • نصب جعبه کمک های اولیه و سنسور دود و آتش بصورت آپشن .
 • اجرای رنگ آمیزی بدنه با رنگ روغنی مرغوب صنعتی سریع و خشک.
 • سیستم روشنایی از مهتابی دوقلو با مارک هیوا.
 • اجرای وایرنگ از سیم و کابلهای ۵/۲ ،۴ و۶ در داکت های مخصوص هدایت سیم از نوع داکت نمره ۳ با مارک دودمان.
 • نصب کلید و پریز از نوع دلند درجه یک ، کلید مینیاتوری A 32.