کانکس سوئیت چیست

کانکس سوئیت به کانکسی گفته می شود که جهت اسکان دو یا چند نفر ساخته می شود و اصولاً با ایعاد و متریال مختلف ساخته می شود که شرکت کانکس لند در سال ۱۳۸۷ طرحی کانکس سوئیت را با نام کلبه که داخل آن دارای یک سرویس بهداشتی و حمام و یک آشپزخانه کوچک بود اجرا نمود. حال کانکس سوئیت دارای مشخصات خاص خود می باشد که ما در این بخش به آن اشاره می کنیم.

شاسی کانکس سوئیت از تیر آهن IPE با نمره ۱۴ الی ۱۸ بر اساس متراژ کانکس سوئیت بصورت کلاف دور کاملاً ضد زنگ استراکچر از پروفیل های ۴۰×۴۰ و ۴۰×۸۰ آهنی با ضخامت ۲ میلیمتر بوده که به وسیله جوش الکتریکی به یکدیگر متصل شده اند. از آنجایی که  ممکن است در شهر های مختلف و با آب و هوا های متفاوتی مورد استفاده قرار گیرد ، با متریال و عایق های مختلفی ساخته می شود. دیواره ها یا از ورق گالوانیزه با نمای داخلی PVC طرح چوب می باشد یا از نمای سایدینگ طرح کانادایی و نمای داخلی PVC طرح چوب  همچنین مورد دیگر جهت جلوگیری از اتلاف انرژی از ساندویچ پانل کانکس سوئیت با عایق پلی یورتان نیز استفاده می گردد پنجره ها دوجداره UPVC جهت ایجاد حداقل تبادل حرارتی بین فضای داخل و خارج این سازه می باشد. برای امنیت فضای داخلی درب از نوع ضد سرقت و پنجره ها دارای حفاظ آهنی می باشند  و سیم کشی بصورت روکار از طریق داکت های برق انجام شده که مجهز به چراغ روشنایی داخلی و بیرونی ، فیوز مینیاتوری ، کلید پریزهای مورد نیاز می باشد. کف کانکس سوئیت از جنس تخته چند لایه ضد آب  مالزی رزین شده با کفپوش PVC طرح دار و  کابینت کانکس سوئیت از نوع MDF به مساحت ۲ متر طول دارای سینک ظرفشویی ، آبچکان ، گاز صفحه ای دو شعله و هود تهویه می باشد. یک متر از فضای عرضی که بدون کابینت باقی می ماند محل قرار گیری یخچال می باشد.
ساخت کانکس سوئیت اصولاً برای سکونت موقت می باشد بطور مثال : مواقع مسافرت، اسکان درون باغ می باشد ، کانکس سوئیت دارای ابعاد کوچک با امکانات یک خانه کوچک بوده که هم در مورد حمل و نقل آن مشکلی وجود نداشته باشد و هم قیمت تمام شده کار کاهش یافته ، ضمن اینکه نیازی به جواز احداث بنا برای قرار دادن آن وجود نداشته باشد. بطور کل کانکس سوئیت در ابعاد ۱۸ متر مربع به بالا ساخته می شود که دارای یک آشپزخانه کوچک جهت تهیه غذا می باشد و یک سرویس بهداشتی با تمام تجهیزات که شرکت کانکس لند تمامی موارد را جهت ساخت  رعایت می کند. گاهاً در کانکس سوئیت نیز یک اتاق خواب نیز به درخواست مشتری اجرا می گردد که می بایست متراژ کانکس سوئیت نیز بیشتر گردد.
قیمت کانکس سوئیت بر اساس متراژ و طرح محاسبه می گردد اگر متراژ بزرگتر باشد مسلماً قیمت نیز افزایش خواهد یافت حال پیشنهاد شرکت کانکس لند تماس شما عزیزان با کارشناسان و مهندسین فروش ما می باشد تا شما را در این امر نیز راهنمای کنند.
کانکس سوئیت را می توان در کوتاه ترین زمان کمتر از ۸ روز نیز در محل مورد نظر یا در کارگاه اجرا نمود زیرا این کانکس جهت استفاده مسکونی می باشد و یک فضای کوچک برای سرپناه موقت یا دائم است پس هر شخصی با توجه به نیاز و بهربرداری می تواند سفارش خود را در این خصوص بدهد.