کانکس سالن غذا خوری

یکی دیگر از محصولات پر طرفدار شرکت کانکس لند، کانکس سالن غذا خوری می باشد. بخشی از ساعات کاری در هر مجموعه و سازمانی اختصاص دارد به زمان صرف نهار و در مجموعه های بیست و چهار ساعته زمان صرف شام و صبحانه نیز به آن افزوده می شود. کانکس سالن غذا خوری محلی برای صرف غذای پرسنل و نیرو ها می باشد که برای این منظور طراحی گردیده است. در ادامه ویژگی ها ، کاربرد و مزایای استفاده از آن را در مجموعه ها و سازمانها مورد ارزیابی قرار داده ، سپس به مشخصات فنی کانکس سالن غذا خوری شرکت کانکس لند پرداخته ایم.

مزایای کانکس سالن غذا خوری

از آنجایی که ساعات کاری برای هر مجموعه ای ارزشمند و تلاش می شود که به بهترین نحو با راندمان بالای کارکنان باشد ، طبق مطالعات بدست آمده بخش زیادی از زمان نیرو های کار و حتی دانشجویان صرف آماده سازی ، صرف نهار و جمع نمودن ظروف آن می شد که شرکت ها با احداث کانکس سالن غذا خوری و بنا نهادن آشپز خانه های مرکزی تلاش در بهینه سازی زمان کارمندان خود نمودند چرا که یک مهندس و متخصص ساعات کاری و دستمزدش بسیار بالاتر از این است که زمان خود را صرف مهیا نمودن غذا در محل کار خود کند. در بسیاری از این مجموعه ها با روش های پیش ساخته و بدون نیاز به عملیات بنایی سالن هایی تحت عنوان کانکس سالن غذا خوری احداث نمودند که در واقع یک سوله بزرگ برای مهیا نمودن غذای مورد نیاز پرسنل بوده است. البته برخی دیگر نیز از ابتدا درون مجموعه خود پلان آن را دیده و با مصالح بنایی آن را ساخته و به بهره برداری رسانیده اند.

کاربرد کانکس سالن غذا خوری

این سازه ها در انواع مجموعه ها که دارای پرسنلی و یا حتی مراجعه کننده زیادی هستند کاربرد داشته که از جمله مهم ترین آنها شرکت های تولیدی ، سازمان ها و اداره جات ، دانشگاه ها و بیمارستان ها ، پادگان های نظامی ، نمایشگاه ها و سالن های اجتماعات همگی جز مواردی هستند که در آنها یک کانکس سالن غذا خوری تعبیه می گردد. برخی از آنها بصورت اختصاصی برای پرسنل و برخی دیگر بصورت عمومی برای مراجعه کنندگان بوده و در برخی موارد نیز با توجه به سلسله مراتب سازمانی ممکن است کانکس سالن غذا خوری پرسنل از مهندسین و مدیران جدا باشد.

مشخصات کانکس سالن غذا خوری

در یک نگاه کلی کانکس سالن غذا خوری همانگونه که از نامش مشخص است یک سالن بزرگ با سقفی کمی بلند تر از اتاق های اداری است که در آن میز ها و صندلی ها چیده شده و یک کانتر تحویل غذا نیز در آن وجود دارد. قسمت کانتر محل قرار گیری متصدی سالن بوده که از طریق یک درب یا دریچه به آشپز خانه اصلی متصل می گردد. غذا از این درب وارد و ظروف غذا های صرف شده نیز از همانجا به دیگ شور خانه منتقل می گردد.دو نکته اصلی در ساخت و مشخصات فنی کانکس سالن غذا خوری عبارتند از استفاده از مصالح کاملاً بهداشتی که می توان کف سازی با سرامیک و دیوار های ساندویچ پانلی را در این مورد پیشنهاد داد و دیگری میزان نورگیری یا همان محل تعبیه پنجره ها می باشد.درب کانکس سالن غذا خوری نیز به علت عمومی بودن این فضا می بایست از نوع دو لنگه بازشو بوده تا در ساعات پر تردد تداخلی بین وارد شوندگان و کسانی که قصد خروج از سازه را دارند پیش نیاید. بهتر است یک کانکس سرویس بهداشتی نیز در کنار سازه جهت شستشوی دستان قبل از صرف غذا تعبیه گردد.

روش ساخت کانکس سالن غذا خوری

این سازه معمولاً بصورت اجرا در محل بوده چرا که در اکثر موارد ابعاد آن بزرگ و قابل حمل نمی باشد ولی در برخی موارد نیز به دلیل الزامات موجود می توان دو تکه آن رانیز تولید و سپس به محل منتقل نمود که می بایست حتما  قیل از این کار طول مسیر را یک بازدید کارشناسانه کرده تا در موقع حمل کانکس سالن غذا خوری به مشکل برنخوریم. زمان مورد نیاز برای اجرای این سازه با اندازه متوسط حدود ۲۵ تا ۳۰ روز زمان نیاز دارد تا تمامی بخش و متعلقات آن تجهیز گردد.