کانکس پست برق

کانکس پست برق همانطور که از نام این کانکس پیداست جهت اداره جات برق و شرکتهای مخابراتی استفاده و اصولاً از ساندویچ پانل استفاده میگردد و ابعاد و اندازه کانکس پست برق و حتی انواع آن متفاوت و بنا به درخواست مشتری محترم میباشد. اصولاً این کانکس ها را برای کامپکت های برق و BTS های مخابراتی که داخل آن ها ترانزسیستور افزاینده و کاهنده جریان برق گذاشته و یا کافو های BTS در آنها گذاشته میشود. این کانکس ها را در جاهایی که جریان برق مصرفی بالا است استفاده میکنند تا از افت جریان برق و نوسانات و عدم آتش سوزی به علت گرم شدن دستگاه ها و بسیاری دیگری از این مشکلات جلوگیری بعمل آید.
اصولاً این کانکس ها را شما میتوانید در شهرک های مسکونی تازه تاسیس، پارکها، شهرک های تفریحی، شهر بازی ها و…. مشاهده کنید. که از کانکس پست برق در این مکان ها استفاده شده است حال هدف از استفاده از کانکس پست برق این است که دیوار های کانکس پست برق حائل بین ترانس و شهروندان گردد تا از خطر برق گرفتگی، آب و برف و حتی عدم تابش نور خورشید گردد. به این دلیل شرکت های برقی و ادارجات برق و تلفن با استفاده از کانکس پست برق از این امر جلوگیری کرده و از کانکس پست برق استفاده میکنند.
کانکس پست برق دارای مزایایی میباشد و به همین دلیل است که ادارجات برق از این کانکس جهت تراس های و کامپکت های برق استفاده میکنند. اصولاً کانکس پست برق را از جنس ساندویچ پانل اجرا میکنند زیرا یک عایق برودتی و حرارتی است و عایق مناسبی برای این تیپ کانکس میاشد و باعث عدم تابش نور خورشید و ایجاد گرما میشود. از طرفی این کانکس ها  باید مجهز به سیستم ارت باشد تا از خطر بروز برق گرفتی جلوگیری بعمل آید. جهت تهویه دمای کانکس پست برق اصولاً از دریچه های دمپردار استفاده میگردد تا دمای و گرما تولیده شده توسط ترانس برق به راحتی خنک گردد تا آسیبی به کانکس و خود دستگاه وارد نشود لازم بذکر است کانکس پشت برق تنها یک بازشو دارد و آنم درب این کانکس هست و هیچ پنجره ای در آن استفاده نمی گردد.
مشخصالت فنی کانکس پست برق به شرح ذیل است:
پوشش خارجی دیواره ها و سقف از نوع ساندویچ پانل های دو رو ورق گالوانیزه رنگی به ضخامت ۵/۰ میلیمتر با عایق تزریقی پلی یورتان با ضخامت ۴ الی ۱۲ سانتیمتر با دانسیته ۲±۴۰ کیلوگرم در متر مکعب میباشد.
کف کانکس پست برق باید از جنس تخته ۱۸ میل ضد آب مالزی میباشد .
ابعاد کانکس پست برق بر اساس ابعاد ترانس ها و دستگاه مربوط اجرا میگردد. درب کانکس پست برق باید بزرگ باشد و جنس آن از خود جنس ساندویچ پانل با یراق آلات مربوطه می باشد .
استکراچر با استفاده از پروفیل های ۴۰×۴۰ بصورت ستون مخغی با رنگ اپوکسی
مشاوره رایگان جهت اطلاعات در خصوص کانکس پست برق
کانکس لند پیشرو در صنعت ساختمان های پیش ساخته و سازه های سبک