کانکس پلیس

کانکس پلیس یکی دیگر از محصولات پر فروش شرکت کانکس لند است. مانند کانکس ویلایی، کانکس نماز خانه و… از انواع ساندویچ پانل ها ساخته میشوند. کانکس نیروی انتظامی دارای وزن سبکی میباشند و کاربرد فراوانی را دارند.

این کانکس ها برای شرایط آب و هوایی مختلف بسیار مناسب هستند. یکی از دلایل استفاده از کانکس پلیس دور بودن آن ها از محل اصلی نیروی انتظامی است. با استفاده و نصب این نوع کانکس ها میتوان در عملیات پلیس سرعت خوبی ایجاد کرد، و مانع کندی عملیات شد.

بعضی از مناطق به دلیل نیاز داشتن به مراقبت شبانه روزی به استفاده از این نوع کانکس های آماده روی آورده اند. کانکس پلیس به دو دسته تقسیم میشود. دسته اول کانکس پلیس ثابت و دسته دوم کانکس پلیس سیار میباشد.

کانکس پلیس ثابت

کانکس پلیس ثابت اکثرا برای نیروی انتظامی استفاده میشود. دلیل استفاده از این نوع سازه در نیروی انتظامی این است که نیازی به جا به جایی ندارد. و در یک منطقه متمرکز میشود. این سازه ها در منطق مسکونی و معمولا در تقاطع های نقاطی وجود دارد.

این سازه های ثابت دارای ابعاد ۳*۶ متر که در مجموع ۱۸ متر مربع میباشد. در برخی اوقات هم تا ۳ در ۱۲ متر یعنی مجموع ۳۶ متر مربع ساخته میشوند.

در طراحی این کانکس ها معمولا دو اتاق که یکی را برای قسمت های اداری اختصاص میدهند. و یکی دیگر را برای استراحت کردن پرسنل قرار میدهند. و پرنسل میتوانند به راحتی در آنجا استراحت کنند.

بدنه این کانکس پلیس پیش ساخته باید رنگی مطابق رنگ سازمانی اداره مورد نظر باشد. پنجره ها برای کانکس باید طوری طراحی شوند که شخص نگهبان درون کانوس همه محیط را بتواند به راحتی ببیند.

کانکس پلیس سیار

دسته دوم که کانکس پلیس سیار نام دارد اکثر از این نوع برای راهنمایی ها و رانندگی ها مورد استفاده قرار میگیرند. زیرا به این علت ایستادن در جاده ها و امکان های قابل حمل بودن کانکس واجب میباشد.

این کانکس ها معمولا دارای ابعاد کوچکتری هستند که نوع ساده است که فقط دو اتاق کوچک دارد. یکی مخصوص نگهبانی و دیگری برای استراحت کردن پرسنل کشیک میباشد. این کانکس هم دارای امکانات سرویس بهداشتی، آبدار خانه. و مخزن آب میباشد.

کاربرد کانکس پلیس

کانکس پلیس برای مستقر شدن ماموران نیروی انتظامی در مکان های مختلف شهر، خارج شهر، اتوبان ها ساخته میشود. این سازه های پیش ساخته پلیس از امکاناتی مانند بی سیم، رادار، دوربین مدار بسته و دیگر تجهیزات پلیسی در آن وجود دارند.

با نصب این کانکس ها در محل های مورد نظر میتوان به ماموران انتظامی این امکان را بدهد که به بهترین شکل ها کارهای خود را انجام دهند. و همچنین برای مستقر شدن در محل به مشکل بر نخورند.

امکانات

این کانکس ها دارای امکانات مانند سرویس بهداشتی هستند. سرویس بهداشتی این کانکس دارای هواکش های برقی میباشد. و همچنین به همراه آیینه و مخزن های مایع هستند.

ویژگی های کانکس پلیس

از ویژگی های این کانکس میتوان به پوشش بدنه کانکس اشاره نمود. که از جنس ورق های گالوانیزه است. اکثر اوقات از این جنس مصالح در این مدل از کانکس های پیش ساخته استفاده میکنند.

این متریال باعث میشود حتی اگر کانکس پلیس به هر دلیل دچار آسیب شود. پوششی از فلز روی که سطح آن را پوشانده از نظر زنگ زدگی طی مدت های طولانی ورقه را محافظت میکند.

مزایا

  • مقاوم بودن در برابر هر گونه ضربه: این ویژگی یکی از فاکتور های مهم است که در ساختن سازه باید در نظر گرفته شود.
  • عایق صدا و حرارت: مصالح و متریال هایی مثل پشم شیشه ضد حریق و پلاستوفومی که در بین عام و یونولیت که همان پلی استایرن است. به سختی عایق صدا و حرارت و رطوبت است. که در بسیاری از جهت ها کانکس را در برابر این عوامل حفاظت می کند.
  • قابلیت نصب تجهیزات ایمنی: که در حین نصب برای تجهیزاتی ایمنی مانند رادار، بی سیم وموارد دیگر میباشد.
  • فضای کافی کانکس: در این قسمت که در تعداد نفراتی که میخواهند در آن مستقر شوند محدودیتی وجود ندارد.
  • مقاوم بودن در برابر زلزله: این سازه در برابر حوادث طبیعی همچون زلزله، سیل، آتش سوزی جلوگیری میکند.
  • جا به جایی آسان: این کانکس را میتوانید به راحتی حمل و جا به جا کنید. و در مکانی که خودتان دوست دارید نصب کنید. و به جای دیگری منتقل کنید.
  • مقاوم در برابر آفات و حشرات: یکی دیگر از مشخصه کانکس پلیس است که در ساختن سازه هم مصالح باید طوری انتخاب شود که در مقابل حشرات خورنده و آفاتی که ممکن است با گذر زمان به کانکس آسیب برساند. و باعث کم شدن عمر سازه شود در امان است.
  • ضد آب بودن کانکس: این ویژگی ضد آب کانکس را در تمام قسمت ها از نمای بیرونی تا طراحی های داخلی در نظر گرفته میشود و به راحتی قابل شستشو میباشد.

محل نصب کانکس پلیس

محل نصب کانکس پلیس را با توجه به ابعاد آن برنامه ریزی میکنند. تا با این کار پلیس ها بتوانند به بهترین روش ممکن به مردم خدمت کنند. محل نصب کانکس باید از قبل توسط کارشناسان کانکس لند بازدید و کارشناسی شود.

تا بهترین محل با سریع ترین دسترسی به خیابان های اصلی و شاخه های فرعی را داشته باشد. و همچنین مشکلی برای سرعت عملکرد ماموران برای انجام وظیفه وجود نداشته باشد. با این کار میتوان هنگام وقوع حوادث در زمان کمتری اقدامات لازم صورت گرفته شود. و عملکرد پلیس پیشگیرانه باشد.

همینطور در هنگام تعیین محل مناسب برای قرار دادن کانکس پلیس به محل پارک ماشین کلانتری هم باید توجه کرد. و مکان مورد نظر طوری انتخاب شود که تداخلی برای عبور عابرین و وسایل نقلیه ایجاد نشود.

انتخاب رنگ

نکته آخر اینکه رنگ و طرح کانکس باید طوری باشه که نوع فعالیت آن مشخص باشد. و شخص با یک نگاه در اولین نظر متوجه آن شود. و از انتخاب رنگ و طرح های نا متعارف پرهیز کند.

همچنین نوع و ابعاد کانکس باید به طوری باشد که اگر با توجه به شرایط تصمیم به جا به جایی آن گرفته شد به راحتی این امر امکان پذیر باشد. و بتوان آن را از تقاطعی به تقاطع دیگر یا از محله ای به محل دیگر نقل مکان داد. برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد کانکس پلیس با کارشناسان کانکس لند در تماس باشید.