کانکس کامپوزیت

کانکس کامپوزیت یکی از لوکس ترین محصولات شرکت کانکس لند می باشد. که با نمای پنل کامپوزیت آلومینیمی اجرا می گردد که نوع و طراحی این کانکس به نسبت بهربرداری متفاوت است . که امروزه اکثر بانکها یا باجه های بیلط فروشی  در سطح شهر از این نوع کانکس استفاده می کنند  و گاهاً دیده شده که متقاضیان کانکس های فروشگاهی جهت نمای کانکس خود از این نما استفاده می کنند . ما در خصوص  مواد نمای کانکس کامپوزیت اطلاعاتی به شما می دهیم تا از مواد تشکیل دهنده این مواد اطلاعات کافی داشته و بعد از کسب دانش در مورد محصول نمای کانکس کامپوزیت سفارش خود را به شرک کانکس لند بدهید .

ورق های کامپوزیت برای اولین بار در کشور آلمان ابداع گردید و استقبال و کاربرد فراوان این محصولات به عنوان یکی از مصالح مورد استفاده در نما بیانگر کیفیت مناسب و عدم وجود هر گونه محدودیت در طراحی و اجرای آن می باشد.

ورق کامپوزیت نمای کانکس کامپوزیت آلومینیومی چیست ؟

شاید هنوز برای برخی از دست اندرکاران ساخت ساز اعم از کارفرمایان، مهندسان و پیمانکاران سخن از نماهای مدرن در کانکس که به میان می افتد تداعی از نمای کامپوزیت دکوراتیو در ذهن خود جای دهند.

این مقاله سعی در معرفی یکی از ارزنده ترین و کاربردی ترین مصالح در کانکس را که همان ورقهای کامپوزیت آلومینیومی است، از بعد علمی- اقتصادی به سمع و بصر شما برساند.
همانطور که از نام این نمای کانکس کامپوزیت  پیداست، ورق  کانکس از جنس کامپوزیت آلومینیوم، که  ماده ای مرکب است که از ۲ لایه آلومینیوم و یک لایه پلاستیک در وسط از نوع پلی اتیلن می باشد تشکیل شد است که این سه لایه توسط چسب پلیمری به هم متصل شده اند ؛ ضخامت ۲ لایه آلومینیوم مساوی و بین ۳۰ تا ۵۰ میکرون بسته به مورد متغیر بوده ضخامت کل آن۴ میلیمتر می باشد.
همانطور که ذکر شد ۲ لایه آلومینیوم در تولید این محصول به کار برده شده است.
یک لایه روی سطح نما قرار می گیرد و دیگری در پشت ؛ لایه ای که روی سطح نما استفاده می شود بسته به طراحی نما قابلیت رنگ ها و طرح های متنوع و متفاوتی را دارد و با توجه به نوع کاربری (نمای داخلی، نمای خارجی و …) رزین های متفاوتی را روی آن اجرا می کنند که در مورد آن مفصل توضیح داده خواهد شد. لایه پشتی نیز دارای یک لایه رنگ آستر بر روی آلومینیم است.
ورق کامپوزیت آلومینیوم جزء مصالح سبک دسته بندی می شود که در کانکس کامپوزیت بکار می رود  بطوریکه هر مترمربع از این ورق ها در کانکس  تنها حدود ۵ کیلوگرم وزن دارد.

کاربری کانکس کامپوزیت آلومینیمی بیشتر سطح شهر و مراکز عمومی می باشد زیرا  به علت نمای زیبا و شیک کانکس کامپوزیت آلومینیمی این تیپ کانکس جزو المان های شهری محسوب می گردد کاین موضوع نت تنها در کشور ایران بلکه در کشورهای دیگر کاملاً مشهود است .

مشخصات فنی کانکس کامپوزیت آلومینومی به شرح ذبل است

شااسی کانکس کامپوزیت از تیرآهن IPE نمره ۱۴ الی ۲۰ بنا به متراژ کانکس کامپوزیت آلومینیمی متفاوت است یا بصورت اسکی یا بصورت دور کلاف اجرا می گیرد.

اسکلت یا استراکچر کانکس کامپوزیت آلومینیم از پروفیل های رایج با مقاطع ۴۰×۴۰، ۴۰×۸۰ به ضخامت ۲ میل کاملاً سنگین با اجرای ضد زنگ یا اپوکسی کامل مقاوم در برابر شرایط جوی خورنده .

نمای بیرونی کانکس کامپوزیت همانطور از نامش پیداست از جنس کامپوزیت آلومینیمم با مشخصاتی در باره این محصول در بالا توضیح دادیم می باشد.

درب بیرونی و پنجره ها از جنس UPVC با شیشه های دوجداره با یراق آلات استاندارد ایرانی می باشد .

نمای داخلی کانکس کامپوزیت آلومینیومی از PVC دوجداره روکشدار طرح دلخواه مشتری  بهمراه تخته کوبی زیر دیوار پوشها

سیستم روشنایی و سیم کشی آن بصورت روکار بوده در داخل داکت ها و  قرنیز هایی که برای کاربری داکت طراحی شده اند عبور می کند و توسط یک فیوز مینیاتوری۱۶A و ۳۲A از این مدار سیم کشی محافظت می شود. روشنایی فضای داخلی به وسیله چراغ مهتابی و روشنایی بیرونی به وسیله چراغ های LED که در قسمت زیرین تاج کانکس کامپوزیت آلومینومی نصب می گردد انجام می گیرد.سیم کشی برای تلفن و کولر نیز در این نوع سازه ها انجام می گیرد و برای هر قسمت تعدادی کلید و پریز که متناسب با کاربری آن باشد نصب می گردد.

عایق به کار رفته در کانکس کامپوزیت آلومنیومی از پلی استایران ۴ سانت با دانسیته مجاز

کف کانکس کامپوزیت آلومینیومی از تخته کف ۱۸ میل ضد آب مالزی رزین شده فارلینپلکس با پوشش نهایی کفپوش PVC طرح پارکت.

قمت کانکس کامپوزیت آلومینیومی بر اساس ابعاد و امکانات متفاوت بوده و حتی نمی توان یک قیمت واحد بر اساس متربع برای آن تعین نمود چرا که شرایط هرکدام از انواع آن با دیگری متفاوت است. بطور مثال  کانکس کامپوزیتی نگهبانی دارای امکانات و شرایط متفاوتی با یک نوع با کانکس فست فود دارد. اگر چه هر دو از خانواده محصولات کامپوزیتی هستند اما نوع نگهبانی نیازی به کرکره برقی ، کانتر فروش و یا تقسیم بندی های فضای داخلی ندارد که مجموع این امکانات در قیمت متر مربع سازه تاثیر گزار خواهد بود و نمی توان هردو را صرفا بخاطر اینکه از یک خانواده هستند از نظر قیمتی یکسان تصور کرد. ما پیشنهاد می کینیم برای کسب قیمت کانکس کامپوزیت با واحد فروش  شرکت کانکس لند تماس حاصل فرمایید و تا کارشناسان ما با اطلاعات کامل شما راهنمایی ککند .

ابعاد کانکس کامپوزیت هیچ محدودیتی ندارد و می توان کانکس کامپوزیت آلومینیومی را در ابعاد دلخواه ساخت و اجرا نمود.