کانکس کمپ پانلی

کانکس کمپ پانلی در واقع ساختمان ها و بنا های بزرگی هستند که بصورت یک طبقه با سقف شیبدار جهت اسکان یا دفاتر اداری در پروژه های بزرگ ساخته می شوند. مصالح اصلی بکار رفته جهت اجرای این کمپ های پانلی آهن آلات و ساندویچ پانل بوده که مطابق مشخصات و طراحی سازه مقطع و ضخامت هرکدام مشخص می گردد.کانکس شرکت کانکس لند از جمله مجریان کمپ های پیش ساخته پانلی و کانکس های بزرگ جهت اسکان و دفاتر کار می باشد که شروع کار از فاز صفر تا طراحی و اجرای آن را به عهده می گیرد. شرایط عمومی و مراحل اجرای کار در ادامه آمده است و تلاش شده مهمترین ویژگی ها و نیاز های پیش طمینه برای اجرای کمپ ها را تشریح کنیم. چنانچه در این رابطه پرسشی داشتید می توانید با همکاران ما در دفتر فروش تماس حاصل فرمائید.

اجرای کانکس کمپ پانلی

در ابتدا برای شروع اجرای کانکس کمپ پانلی نیاز به اطلاعات اولیه از محل اجرا، سرانه افراد، نوع اقلیم منطقه از نظر آب و هوایی و کاربری سازه داریم. که پس از مشخص شدن این موارد میتوان ضخامت پانل ها و نوع استراکچر کلی آنها را طراحی نمود. به طور مثال برای مناطق آب و هوایی خیلی سرد ضخامت پانل ها می بایست حداقل ۵ یا ۶ سانتیمتر بوده اما برای مناطق معتدل ۴ سانتیمتر نیز میتواند مناسب باشد. هر سیستم یا گروه کاری خود دارای مراحل و اولویت بندی های متفاوتی برای انجام این کار بوده و روش اجرای کانکس کمپ پانلی در سیستم کانکس لند به شرح زیر میباشد. که در اکثر پروژه ها این روال متداول است.

 • مرحله جمع آوری اطلاعات کلی مانند ابعاد، محل اجرا، نوع کاربری، زمان تحویل.
 • مرحله طراحی سازه و تعیین مشخصات فنی و ترسیم نقشه های اجرایی.
 • ایجاد بستر هموار و اجرای پی مورد نیاز که معمولاً یک کرسی پینی با ارتفاع حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر بوده که صفحه ستون ها مطابق نقشه های اجرایی در آن کار گذاشته میشود. همچنین تاسیساتی مانند حفر چاه فاضلاب نیز در این مرحله انجام میگردد. مرحله ایجاد بستر و پی سازی معمولاً به عهده کارفرما بوده و کانکس لند در این مورد به عنوان مشاور عمل میکند.
 • تهیه مصالح، ابزارآلات و ادوات مورد نیاز و انتقال آنها به محل اجرای کمپ.
 • آغاز مرحله ساخت استراکچر و اسکلت کلی سازه، مرحله بازدید و مقاوم سازی اسکلت در برابر رطوبت با ضد زنگ.
 • نصب پانل ها و پارتیشن ها همراه با درب و پنجره ها.
 • اجرای تاسیسات و جزئیات سازه مانند لوله کشی و نصب شیر آلات، نصب سیستم های سرمایش و گرمایشی، سیستم رونایی و دیگر جزئیات سازه که در نقشه و مشخصات فنی تعیین گردیده است.
 • اتمام و تحویل کار، آغاز بهره برداری از سازه.

کاربرد کانکس کمپ پانلی

کاربردهای مختلفی برای کانکس کمپ پانلی وجود دارد. که متداول ترین و عمومی ترین آنها دفاتر اداری مهندسین پروژه، سازه های اسکان کارگران و نیرو های اجرایی پروژه ها بوده و مواردی نیز برای کمپ اسکان اضطراری یا سوله های تولید و یا سیلوهای انباری نیز مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین ممکن است کاربری های مشابه دیگری را برای آن در نظر گرفته شود. که در این دسته ها نبوده و کمی متفاوت تر باشد.

قیمت کانکس کمپ پانلی

مجموع هزینه های پی و بستر سازی، حفر پاه و اجرای سازه قیمت کانکس کمپ پانلی را مشخص میکند. که خود با توجه به نوع پانل، زمان و محل اجرا، مشخصات فنی و نوع آهن آلاتی که مهندس محاسب برای آن در نظر گرفته است متغییر بوده و در واقع قیمت یک نواختی بر اساس متر مربع برای اسن سازه ها به طور دقیق و بدون در نظر گرفتن شرایط فوق نمی توان تعیین نمود. از همین رو می بایست پس از برسی های اولیه سازه هزینه آن نیز برآورد شود. که در این مورد مشاوران کانکس شرکت کانکس لند راهنمایی و مشاوره های تخصصی به شما ارائه خواهند نمود.

جابجایی کمپ پیش ساخته پانلی

ممکن است بنا به دلایل مختلفی نیازمند جابجایی کانکس کمپ پانلی خود شویم. و یا بخواهیم آن را به شهر دیگر یا پروژه دیگری منتقل کنیم. در این حالت به دلیل بزرگ بودن و به هم پیوسته بودن سازه در واقع نمیتوان آن را یکجا جابجا نمود. و از طرفی اگر کف آن از طریق ملات ماسه سیمان و سرامیم به زمین متصل شده باشد. خود نیز مسئله دیگری برای جابجایی محسوب میگردد. در این حالت مطابق دمونتاژ کانکس می بایست کمپ مورد نظر به قطعات کوچکتر و گاها به ابعاد پانل های اولیه که سازه با آنها ساخته شده تبدیل و تمامی تاسیسات آن باز شود. تا بتوان آن را به محل دیگری منتقل و مجددا اجزای تاسیساتی آن را نصب نمود.

برچیدن کانکس کمپ پانلی

برچیدن یا اصطلاحاً جمع آوری کانکس کمپ پانلی برای زمانی است که نیاز ما به سازه به پایان رسیده و دیگر در محل مورد نظر احتیاجی به آن نداریم. برچپیدن کمپ پیش ساخته نیز توسط تکنسین های کانکس شرکت کانکس لند انجام میشود که این کار مشابه دمونتاژ کانکس بوده و در آن تمامی اعضای تشکیل دهنده کانکس از محل اتصال خود با توجه به نوع اتصال که پیچ یا جوش و یا پرچ باشند. جدا شده و نوع های هم خانواده در کنار یکدیگر چیده می شوند. شما پس از برچیدن سازه می توانید مصالح بدست آمده از آن را در انبار نگهداری تا در موقع مورد نیاز مجدداً کانکس را با آنها برپا کرده و یا به عنوان کانکس دست دوم با قیمت مناسبی بفروشید.

مجری کمپ پیش ساخته

مجری کانکس کمپ پانلی معمولاً شرکت های مهندسی و ارائه دهنده خدمات اجرایی سازه های پیش ساخته هستند که مجهز به ادوات و دانش مورد نیاز جهت ساخت سازه های سبک و محاسبات مهندسی آنها می باشند. گروه مهندسین راه کوشش متجصص و مجری انواع کمپ پیش ساخته پانلی، سازه های بزرگ ساندویچ پانل و سوله های پیش ساخته کارخانه ای می باشد که با در اختیار داشتم مهندسین مشاور ، تکنسین های متخصص و ناظران مجرب اماده ارائه خدمات و مشاوره های تخصصی در این حوزه می باشد تا تجربیات اجرای سازه های پیشین را در اجرای سازه مورد نیاز شما به کار بسته و با زمان و هزینه های مناسبی کمپ شما را اجرا می نماید.

کمپ پانلی چیست؟

کمپ پانلی سازه هایی هستند با دیواره هایی آماده که از قبل به صورت صنعتی و مکانیزه تولید می شوند.این کمپ ها با تفاوت در نوع دیواره هایشان از هم تفکیک می شوند. جنس دیواره های این سازه ها از پانل است.این دیواره ها دارای ابعاد و اندازه های مختلف با جنس های متفاوت می باشند. طول این دیواره ها قابل تغییر است ولی از نظر عرضی دارای عرض های ثابت ۲۸cm،۶۸cm،۹۸cm،۱۰۰cm،۱۰۵cm می باشند. این سازه ها از نظر عایق بندی متفاوت هستند نوعی از آن ها دو ورق با عایق پلی یورتان است، نوع دیگر با عایق پلی استایرن و نوع سوم از الیاف، سیمان و ترکیب چند عایق می باشند.

دلیل استفاده از کمپ پانلی

عمده ترین دلیل استفاده از این سازه ها دور بودن مناطقی است که نیاز به ایجاد مکانی برای استفاده دارند.رفت و آمد در مناطق صعب العبور و انتقال مصالح به آنجا کار دشواری است و تامین نیروی کار برای ساخت بناهای ساختمانی مشکل است.در نتیجه استفاده از کانکس کمپ پانلی بهترین گزینه برای رفع نیاز در این مناطق است.این کمپ در مقایسه با بناهای ساختمانی دارای مزیت های زیادی هستند.

مزایا

از مزایای این کمپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای قیمتی ارزان در مقایسه با مصالح ساختمانی و ساخت بنای ساختمانی
 • دارای ظاهر و نمایی شیک و زیبا
 • دارای عایق بندی خوب و مقاوم در برابر گرما،سرما و رطوبت
 • دارای سرعت بالا در ساخت و نصب سریع و در نتیجه بهره برداری سریع
 • هزینه های نگه داری پایین در مقایسه با بناهای ساختمانی
 • داشتن وزن کم و قابلیت حمل و نقل آسان
 • قابل استفاده مجدد در مناطق دیگر
 • قابلیت تغییر در نقشه داخلی آن ها
 • نصب و ساخت این سازه ها بدون به جا ماندن نخاله و انواع آلودگی هایی که ساخت بنای ساختمانی به وجود می آورد.
 • امکان نصب در هر منطقه و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی
 • امکان شست و شو بدوه هیچ تغییری در آنها

موارد استفاده

این کمپ را میتوان در موارد مختلفی مورد استفاده قرار داد:

 • ساختمان تجهیز کارگاه ها
 • استفاده فوری در زمان وقوع بحران مانند زلزله
 • ساختمان های اسکان ضروری
 • ساختمان های جاده ای و مجتمع های رفاهی و پایگاه های امداد جاده ای
 • کمپ های نظامی
 • در روستاها به عنوان ساختمان مدرسه، مراکز مخابراتی و خانه های بهداشت